niedziela , 22 Kwiecień 2018
Strona główna / Lokalne / Przez upały strażacy ściągani z wolnego
We wtorek strażacy interweniowali przy ulicy Grunwaldzkiej. Na szczęście był to fałszywy alarm. Foto: Czytelnik

Przez upały strażacy ściągani z wolnego

Świnoujska straż pożarna musiała zwiększyć stan osobowy na dyżurach. Wszystkiemu winne upały. Wysoka temperatura jest bardzo niebezpieczna. Znacznie wzrasta ryzyko pożarów.

W strażnicy na Warszowie wzrosła liczba strażaków pełniących służbę. Zazwyczaj jest ich czterech, a od kilku dni sześciu. Wysokie temperatury mogą wpływać na ryzyko występowania pożarów. Na prawobrzeżu najczęściej płoną nieużytki. Ze względu na ilość turystów, rośnie zagrożenie wypadkami komunikacyjnymi.

Także wydmy są suche na wiór. Urząd Morski ostrzega przed wchodzeniem na nie. Z uwagi na zagrożenie pożarowe, wydano kategoryczny zakaz wchodzenia na wydmy i ustawiono czerwone tablice ostrzegawcze. Za złamanie zakazu grozi mandat. Pilnują tego inspektorzy UMS.

Wysokie temperatury to także niebezpieczeństwo spowodowane przez owady. Przypominamy, że strażacy tylko w wyjątkowych okolicznościach usuwają gniazda os i szerszeni. W większości przypadków należy wzywać wyspecjalizowane firmy. Strażacy interweniują tylko wtedy, gdy gniazdo niebezpiecznych owadów znajduje się na obiekcie użyteczności publicznej.

Zobacz również

VIII Rajd Rowerowy Dookoła Zalewu Szczecińskiego [ZDJĘCIA]

Trwa ósma edycja Rowerowego Rajdu Dookoła Zalewu Szczecińskiego. Bierze w niej udział 350 rowerzystów, największa …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.