Strona główna / Lokalne / Koszmarny wypadek. Nie żyje kobieta. Droga zablokowana
Kierująca mercedesem wjechał wprost pod tira Foto: Wojciech Basałygo

Koszmarny wypadek. Nie żyje kobieta. Droga zablokowana

Droga nr 3 do Świnoujścia jest zablokowana. Tuż przed Świnoujściem doszło do poważnego wypadku. Auto osobowe zderzyło się z tirem. Strażacy rozcinali karoserię w celu uwolnienia poszkodowanej kobiety. Na miejsce przyleciał helikopter. Na pomoc było za późno – kobieta zmarła.

Do wypadku doszło tuż po godzinie szóstej rano. Mercedes prowadzony przez młodą kobietę jechał od strony Międzyzdrojów, podczas manewru wyprzedzania zderzył się czołowo z jadącym na przeciwnym pasie tirem. – Uderzenie było naprawdę silne! Mercedes musiał jechać dość szybko – mówi jeden ze świadków wypadku.

Foto: Wojciech Basałygo
Foto: Wojciech Basałygo

 

 

 

– Jechaliśmy tuż za nimi. Z naprzeciwka jechała cała kolumna tirów. Mogło dość do jeszcze większej tragedii. Już po chwili na miejscu była karetka pogotowia ratunkowego. Jednak ratownicy nie mogli wyciągnąć zakleszczonej kobiety – opowiada jeden ze świadków.

Dopiero strażacy ze Świnoujścia i Międzyzdrojów uwolnili nieprzytomną kobietę. Wezwano śmigłowiec ratunkowy. Niestety obrażenia były zbyt rozległe – kobieta umarła. Śmigłowiec wrócił do Szczecina pusty.

Foto: Wojciech Basałygo

Foto: Wojciech Basałygo

W czasie, gdy ratownicy próbowali uratować życie kierowcy, pozostali strażacy oraz policjanci przeszukiwali okoliczne rowy i zarośla. W aucie był dziecięcy fotelik samochodowy – istniało duże prawdopodobieństwo, że w samochodzie było dziecko.

Na miejscu tragedii pracują policjanci i prokurator. Droga S3 jest czasowo zamknięta, ale w ciągu najbliższych minut ma być wprowadzony ruch wahadłowy. Rodzinie i bliskim ofiary wypadku składamy szczere kondolencje.

wypadek3

Zobacz również

Czy spełni się najczarniejszy sen świnoujskich przedsiębiorców?

19 grudnia niemiecki rząd ma przyjąć ustawy regulujące imigrację zarobkową, która ma otworzyć niemiecki rynek …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.