Strona główna / Lokalne / Paraliż na Warszowie. Wiatraki zatrzymały kierowców

Paraliż na Warszowie. Wiatraki zatrzymały kierowców

– To jest nienormalne, że transport wiatraków zatrzymuje samochody aż na pół godziny. Tak jest co któryś wieczór. Zróbcie coś z tym! – krzyczy głos w słuchawce. Od kilkunastu dni, niemal co wieczór, z portu handlowego transportowane są skrzydła od wiatraków. Kilka tirów jedzie w specjalnej kolumnie prowadzonej przez pilota. Na czas przejazdu zatrzymywany jest ruch samochodów.

Transporty ponadnormatywne odbywają się około godziny 22. Wiążą się z uzyskaniem specjalnych zezwoleń od GDDKiA. Godzina nie jest wybrana bez przypadku. Właśnie wtedy ruch na trasie powinien być mniejszy.

– Ale nie w Świnoujściu! U nas tiry zjeżdżają z promów, wieczorami ludzie wracają do domów po całym dniu pracy w Świnoujściu żyjącego z turystów. Ten port naprawdę utrudnia funkcjonowanie. Jak nie pylące zboże, to tumany węgla, a teraz jeszcze te cholerne wiatraki! – mówi pan Sławomir.

Transport takiego ładunku wymaga wykonania pewnych prac. Na skrzyżowaniach trzeba ściągnąć znaki, które przeszkadzają w przejeździe. Także ruch po rondzie odbywa się „pod prąd”.

Zobacz również

Czy spełni się najczarniejszy sen świnoujskich przedsiębiorców?

19 grudnia niemiecki rząd ma przyjąć ustawy regulujące imigrację zarobkową, która ma otworzyć niemiecki rynek …

Jeden komentarz

  1. koszmarnie to widze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.