Strona główna / Lokalne / Na deptaku. Wigilia dla potrzebujących

Na deptaku. Wigilia dla potrzebujących

Tradycyjnie już Miasto wraz z miejscowymi restauratorami i sklepami zapraszają wszystkich samotnych i potrzebujących na wspólną wigilię, która odbędzie się w środę 23. grudnia 2015 r. na deptaku Bohaterów Września. Początek o godzinie 12.00.

Przygotowano około 4 tysięcy pierogów, co najmniej 200 litrów czerwonego barszczu i oczywiście kapustę z grochem. Potrawy podarowali: sklep „Intemache”, Interferie Medical Spa, restauracje „Centrala”, „Gospodnik”, „Fogt – Tak”, Hemingway z hotelu „Atol”, Karczma Polska „Pod Kogutem”, hotel „Warta”, hotel „Trzy Wyspy”, restauracje „Neptun”, „Marinus” Jacek Brzdęk, pizzeria „Da Grasso”, „Magiczna Spiżarnia”, restauracja hotelu „Gold”, restauracja „Albatros”, bar „Propaganda”, bar „Pierożek”, Hotel Hampton by Hilton, bar mleczny „Słonecznik”, wspomogła również pizzeria „Cech”.

Wigilijną wieczerzę organizujemy już od 2009 roku – mówi zastępca prezydenta miasta Paweł Sujka. – W ten wyjątkowy dzień w roku osoby samotne, czy mniej zamożne mogą poczuć, że nie są sami, że ktoś o nich pamięta.

Co roku na wigilię przychodzi ponad sto osób. W tym roku udział w niej weźmie również ks. Dziekan Piotr Superlak. W organizację imprezy zaangażowały się również Państwowa Straż Pożarna i Straż Miejska oraz Miejski Dom Kultury.

Dziękujemy wszystkim sponsorom, którzy przygotowują naprawdę smaczne potrawy – dodaje Paweł Sujka. – Nigdy nie brakuje chętnych do wsparcia tej akcji. W tym roku jest ich rekordowa ilość.

Potrawy będzie można wziąć do domu w specjalnie przygotowanych do tego pojemnikach.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Ulica Okólna będzie całkowicie przebudowana

Do dania 28 czerwca czekamy na oferty firm, które chcą przeprowadzić modernizację ul. Okólnej na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.