Strona główna / Lokalne / Szukają sprawców bestialskich morderstw kotów

Szukają sprawców bestialskich morderstw kotów

Komisja Dialogu Społecznego ds. Ochrony Zwierząt i Przeciwdziałania Bezdomności zwraca się do działkowiczów, którzy ponad wszystko cenią konktakt z przyrodą z apelem o pomoc w ujęciu sprawców bestialskich mordów kotów wolno żyjących na terenach działek.

Pod koniec listopada ub.r. pisaliśmy, że w krótkim okresie czasu znaleziono kilka martwych kotów. Ktoś je truje jeden po drugim, a martwe podrzuca pod furtki ludzi, którzy je dokarmiają. Oprawcy działają w bardzo podobny sposób. Najczęściej dodają do jedzenia truciznę. Koty umierają w straszliwych konwulsjach i męczarniach.

Zgodnie z prawem, kto zabija, uśmierca zwierzę podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Tej samej karze podlega ten, kto znęca się nad zwierzęciem. Jeżeli sprawca, któregoś z tych czynów działa ze szczególnym okrucieństwem podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Członkowie Komisji Dialogu Społecznego ds. Ochrony Zwierząt i Przeciwdziałania Bezdomności chcą pomóc policji w schwytaniu sprawców.

Zobacz również

Bezdomne koty zimą. Flota zbiera – zbieraj z nami!

Zima to najtrudniejszy okres dla bezdomnych zwierząt. Zawodnicy z Morskiego Klubu Sportowego FLOTA Świnoujście wyszli z …

2 komentarze

  1. Czy kocięta ze zdjęcia są z naszych działek? Ustalamy miejsca młodych kotów do szczepienia p/kociemu katarowi.Fundacja I.C.Y.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.