Strona główna / Lokalne / Trzy miliony złotych na tereny zielone

Trzy miliony złotych na tereny zielone

W związku ze sprzyjająca pogodą rozpoczęły się już prace pielęgnacyjne krzewów i drzew. Wkrótce zakwitną zasadzone jesienią ubiegłego roku rośliny cebulowe, jak chociażby tak lubiane przez turystów i mieszkańców miasta tulipany, pojawią się też bratki i inne rośliny wiosenne.

– Sprawdzany jest też stan miejskich śmietniczek, elementów małej architektury. Nasadzenia tak zwanej pełnej zmiany letniej, tradycyjnie już przeprowadzone zostaną po 15 maja, czyli zgodnie ze sztuką ogrodniczą po „zimnych ogrodnikach”. Pojawią się wtedy na terenach zielonych, parkach , skwerach, pasach drogowych i rondach kompozycje kwiatowe, kwietne łąki, między innymi z fluksji, begonii, paciorecznika, aksamitki – informuje Robert Karelus z magistratu.

Na utrzymanie terenów zielonych na prawo – i lewobrzeżu miasto przeznaczy w tym roku kwotę około 3 milionów złotych.

Zobacz również

To będzie wyjątkowe wydarzenie! Dziś wielka parada

Marynarze zapraszają do wspólnego świętowania. Wraz z mieszkańcami obchodzą 100-lecie utworzenia Marynarki Wojennej, swoje święto …

Jeden komentarz

  1. Fajnie bo miasto będzie się lepiej prezentować wśród wszechobecnego betonu ale z drugiej strony jak sobie pomyślę ze żal im wybudować toalety przy Karsiborach to tak jakoś smutno się robi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.