czwartek , 14 Grudzień 2017
Strona główna / Lokalne / [FILM] Ta mała rodzinna piekarnia ma już 32 lata!

[FILM] Ta mała rodzinna piekarnia ma już 32 lata!

Pachnący chleb z chrupiącą złocistą skórką? Jest takie miejsce na mapie Świnoujścia, gdzie nieprzerwanie od 32 lat wypieka się taki chleb. Piekarnia „Mikołajczyk” przy ulicy Monte Cassino to niewielka rodzinna piekarnia zaopatrująca w wypieki około 16 świnoujskich sklepów. Za co cenią ją klienci? Za smak chleba i bułek, którego nie znajdziemy w supermarketach w wypiekach powstających głównie z mrożonego ciasta.

„Chleba naszego powszedniego”

W piekarni „Mikołajczyk” chleb wypieka się na tradycyjnym zakwasie. art-mikolajczykTak samo 32 lata temu, tak i dzisiaj. Piekarnię założył Kazimierz Mikołajczyk. Od tego czasu wykształcił dziesiątki znakomitych piekarzy i cukierników, którzy pracują dzisiaj niemal w całej Europie. Dzięki niemu i jego ciężkiej pracy piekarnię zna każdy mieszkaniec Świnoujścia.

– Niektórzy potrafią przyjść z drugiego końca miasta, aby kupić nasz chleb. Uznanie mieszkańców jest dla nas najważniejsze. Miłe są także chwile, gdy przychodzą świnoujścianie i kupują kilka bochenków, mówiąc, że jadą na drugi koniec Polski i chcą zawieźć rodzinie nasz chleb, bo tam takiego nie ma – mówi Krystyna Mikołajczyk.

Nie tylko chleb

Kolejki po świeże pieczywo ustawiają się już od rana. Piekarnia słynie nie tylko z pysznego chleba, kilku rodzajów bułek, ale również drożdżówek, pączków i ciast. Aby wypiec bochenki chleba, piekarze rozpoczynają pracę o godzinie 21, a kończą nad ranem. Lecz tak naprawdę proces technologiczny trwa całą dobę. W ciągu dnia przygotowuje się kwas do wypieku chleba, po to aby bochenki smakowały tak samo jak przed laty.

Nasze wypieki są nie tylko smaczne, ale także zdrowe. Nie ma w nim chemii – zaznacza Krystyna Mikołajczyk. – Wystarczy zapytać naszych klientów co sądzą o naszym chlebie. To że wracają do nas każdego ranka jest dla nas najlepszą nagrodą – dodaje.

Dobry chleb z tradycyjnej piekarni w obecnych czasach to niemal rarytas. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ten wypiekany w supermarketach jest wcześniej mrożony, a w cieście jest pełno spulchniaczy i niepotrzebnej chemii. Warto więc zadbać o to co jemy, nawet jeżeli kosztowałoby nas to kilkunastominutową wycieczkę do prawdziwej piekarni.

Zobacz też

Puchar Polski w taekwondo olimpijskim

W dniach 01-03  grudnia w olsztyńskiej hali Urania odbyła się kolejna edycja Pucharu Polski w …

7 komentarzy

 1. Bardzo smaczny chleb z zachodniego musze jeździć ale warto

 2. to moja ulubiona piekarnia 🙂

 3. Mmmm…, naszła mnie chrapka na mannę,
  na taką samą, jaka spadała z nieba w owych zacnych czasach.
  Mniam Mniam …

 4. znam ta piekarnie i wszystko co tu jest napisane to prawda chleb jest najlepszy jak i bulki,chociaz nie mieszkam w swinoujc=sciu juz kupe lat i nie z jednej piekarni chleb jadlam to zaden nie smakuje tak jak chleb od paniKrysi,zawsze kupuje go tylko tam gdy przyjezdzam do Swinoujscia pozdrawiam

 5. Stała klientka Małgorzata

  Polecam,polecam,polecam wszystko świeże i pyszne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.