niedziela , 22 Kwiecień 2018
Strona główna / Lokalne / Wieczorna wystawa w ms44

Wieczorna wystawa w ms44

Galeria Sztuki Współczesnej ms44w Świnoujściu zaprasza do obejrzenia wystawy tkaniny unikatowej Patrycji Piwosz. Wystawa nosi tytuł: „Istota zmyślona” i jest próbą zmierzenia się z literacką wizją stworzoną przez Jose Louisa Borgesa w książce „Zoologia fantastyczna”.

Na wystawie można zobaczyć całkowicie fantastyczny świat stworzony przez artystkę z rozmaicie potraktowanych różnorodnych tkanin. Obiekty pozszywane z kawałków materiałów zachęcają do interakcji, można je dotknąć, przytulić lub pogłaskać. Wystawie towarzyszą dwie projekcje video połączone z muzyką.

Patrycja Piwosz ukończyła Wydział Rzeźby i Działań Przestrzennych w Poznańskiej Akademii Sztuk Pięknych. Pracuje jako charakteryzatorka i kostiumolożka, współtworząc międzynarodowe projekty teatralne pokazywane w Europie. W swoich artystycznych poszukiwaniach skupia się na człowieku, jego obecności i kondycji we współczesnym świecie. Wydobywa to, czego nie widać, stwarzając poprzez sztukę nowego człowieka odzyskując jego oblicze, często z materiałów ponownie wykorzystanych. Nieustannie szuka nowych form wyrazu w sztuce.

Zobacz również

Punkt zdobyty, czy dwa stracone? Flota – Wybrzeże Rewalskie Rewal 2-2 (1-2)

Pierwsza połowa do zapomnienia dla kibiców Floty, zapamiętania dla zawodników i gruntownej analizy dla trenera. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.