Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Świnoujście przeciw przemocy. Biały marsz przeszedł ulicami

[ZDJĘCIA i FILM] Świnoujście przeciw przemocy. Biały marsz przeszedł ulicami

Kilkadziesiąt osób przeszło w marszu milczenia, który przeszedł po pogrzebie zamordowanego Piotra Wawrzynowicza ulicami Świnoujścia. Chłopak został okrutnie zamordowany pod koniec ubiegłego roku. Spontaniczny marsz zorganizowali znajomi Piotra. Uczestniczyła w nim także rodzina chłopaka.

Świnoujścianie poprzez udział w marszu wyrazili sprzeciw wobec przestępczości w Świnoujściu.  Ulicami miasta doszli pod komendę policji. Tam wyszedł do nich nadkom. Mirosław Bryś , naczelnik prewencji.

– Chcemy, aby miasto było bezpieczne. Aby już nigdy nikogo nie spotkała taka krzywda jak moją rodzinę – zwrócił się do policjantów ojciec zamordowanego Mariusz Wawrzynowicz.

Na czele miastu szli znajomi Piotrka. Trzymali w rękach jego portret przewiązany czarną wstążką. W marszu szli także pracownicy biura detektywistycznego. Pod komendą policji dołączył do nich Krzysztof Rutkowski. Zapewnił, że także jego pracownicy szukają Pawła Włodarczyka mającego związek z morderstwem.

Pod ogrodzeniem komendy zapalono kilka zniczy.

Zobacz również

Warsztaty kulinarne uczniów CEZIT

 Grupa uczniów z klasy II TŻ i UG wzięła udział w szkoleniu na pokładzie promu …

Jeden komentarz

  1. Brawo, w końcu mieszkańcy Świnoujścia wyrażają swoją dezaprobatę na brak bezpieczeństwa w naszym mieście. Więcej kontroli, ostrzejszych kar i bez przymykania oczu na mniejsze czy większe wykroczenia. Chcemy czuć się bezpieczni jak w domu tak i na ulicy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.