Strona główna / Lokalne / Paweł Włodarczyk czeka na ekstradycję do Polski

Paweł Włodarczyk czeka na ekstradycję do Polski

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje o zatrzymaniu poszukiwanego Pawła Włodarczyka. Mężczyzna został zatrzymany na terenie jednego z państw Unii Europejskiej. Trwają procedury związane ze sprowadzeniem go do Polski.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz potwierdza informację o zatrzymaniu.  Prokuratura zwróciła się z wnioskiem o ekstradycję Pawła Włodarczyka przy pomocy europejskiego nakazu aresztowania. Śledczy nie zdradzają w jakim kraju zatrzymano poszukiwanego, ani w jakich okolicznościach.

Wiadomo, że do schwytania poszukiwanego przyczyniła się praca policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie, a także Komendy Głównej Policji.

Europejski nakaz aresztowania  to uproszczona forma ekstradycji istniejąca pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej, umożliwiająca aresztowanie osoby podejrzanej lub oskarżonej o popełnienie przestępstwa albo już skazanej za nie, i wydanie jej do kraju, w którym zostanie postawiona przed sądem lub przekazana do wykonania wcześniej orzeczonej kary.

Zobacz też

Wizyta handlowa w Singapurze. Dyskutowano o możliwościach współpracy

W dniach 20-24 marca br. odbyła się w Singapurze misja gospodarcza z Polski. Uczestniczyli w …

5 komentarzy

 1. wszystkich ich przeswietlic ich motto szlachta nie pracuje to daje duzo do myslenia !
  szemrane interesy itp
  za brata sie wziasc i innych ! bo ta klika wciaz jeszcze funkcjonuje !
  wiec do pracy POLICJO ! SKONCZ TO CO ZACZELAS !

 2. Policja swinoujska przyczynila sie do zatrzymania poszukiwanego do sprawy zabojstwa PIotra Wawrzynowicza?Nie nie,prosze nie pisac takich rzeczy.Prosze nie robic takiego medialnego tumanu.Policja swinoujska jest w stanie zatrzymac jedynie w sobotni wieczor dzialkowca na rowerze.Wszystkie grupsze zatrzymania na terenie Uznamu a juz nie mowie o Europie dokonuje jednostka nadrzedna.W jaki sposob mieli sie przyczynic do zatrzymania poszukiwanego?Kto jest takim detektywem i posiadal takie informacje?Ale jaja sobie robicie.Bo strace do Was szacunek.

 3. dożywotnio cała smierdzaca czeka
  śmieci na ciebie

 4. witamy w więzieniu dożywotnio gdzie jedzenie jest jak w Hilton
  sprawiedliwość musi być życzę miłej odsiadki do konca życia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.