Strona główna / Lokalne / Paweł Włodarczyk czeka na ekstradycję do Polski

Paweł Włodarczyk czeka na ekstradycję do Polski

Potwierdziły się nasze nieoficjalne informacje o zatrzymaniu poszukiwanego Pawła Włodarczyka. Mężczyzna został zatrzymany na terenie jednego z państw Unii Europejskiej. Trwają procedury związane ze sprowadzeniem go do Polski.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Małgorzata Wojciechowicz potwierdza informację o zatrzymaniu.  Prokuratura zwróciła się z wnioskiem o ekstradycję Pawła Włodarczyka przy pomocy europejskiego nakazu aresztowania. Śledczy nie zdradzają w jakim kraju zatrzymano poszukiwanego, ani w jakich okolicznościach.

Wiadomo, że do schwytania poszukiwanego przyczyniła się praca policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu, Komendy Wojewódzkiej w Szczecinie, a także Komendy Głównej Policji.

Europejski nakaz aresztowania  to uproszczona forma ekstradycji istniejąca pomiędzy państwami członkowskimi Unii Europejskiej, umożliwiająca aresztowanie osoby podejrzanej lub oskarżonej o popełnienie przestępstwa albo już skazanej za nie, i wydanie jej do kraju, w którym zostanie postawiona przed sądem lub przekazana do wykonania wcześniej orzeczonej kary.

Zobacz też

Wykoleiły się dwa wagony towarowe

Na wysokości stacji kolejowej Przytór, podczas przetaczania składu, wykoleiły się dwa wagony towarowe. Nikomu nic …

7 komentarzy

 1. Myślę ,że on go nie chciał zabić tylko postraszyć jak już nożem. Tamten zrobił niefortunny ruch w przerażeniu i dlatego pewnie zginął.

 2. Myślę ,że oni go chcieli postraszyć tym nożem. Za mocno go dziabnął , a tamten zrobił krok do przodu. Dlatego wg. mnie zginął

 3. wszystkich ich przeswietlic ich motto szlachta nie pracuje to daje duzo do myslenia !
  szemrane interesy itp
  za brata sie wziasc i innych ! bo ta klika wciaz jeszcze funkcjonuje !
  wiec do pracy POLICJO ! SKONCZ TO CO ZACZELAS !

 4. Policja swinoujska przyczynila sie do zatrzymania poszukiwanego do sprawy zabojstwa PIotra Wawrzynowicza?Nie nie,prosze nie pisac takich rzeczy.Prosze nie robic takiego medialnego tumanu.Policja swinoujska jest w stanie zatrzymac jedynie w sobotni wieczor dzialkowca na rowerze.Wszystkie grupsze zatrzymania na terenie Uznamu a juz nie mowie o Europie dokonuje jednostka nadrzedna.W jaki sposob mieli sie przyczynic do zatrzymania poszukiwanego?Kto jest takim detektywem i posiadal takie informacje?Ale jaja sobie robicie.Bo strace do Was szacunek.

 5. dożywotnio cała smierdzaca czeka
  śmieci na ciebie

 6. witamy w więzieniu dożywotnio gdzie jedzenie jest jak w Hilton
  sprawiedliwość musi być życzę miłej odsiadki do konca życia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.