Strona główna / Lokalne / Aquapark w Radissonie ze zniżkami dla mieszkańców
Szymon Wróblewski oprowadził Janusza Żmurkiewicza po budowie największego hotelu w Świnoujściu. Foto: Wojciech Basałygo

Aquapark w Radissonie ze zniżkami dla mieszkańców

Za mniej niż 5 miesięcy zostanie uroczyście otwarty największy hotel w Świnoujściu. We wnętrzach Radisson Blu Resort trwa wyposażanie pokoi. Inwestor zapowiada otwarcie zgodnie z wcześniej ustalonym terminem. W środę na placu budowy był prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz, aby upewnić się, że mieszkańcy również będą mogli korzystać z hotelowych atrakcji. Po wybudowaniu hotelu, mieszkańcy będą mogli korzystać nie tylko z Aquaparku na 600 osób, ale także z lodowiska, które zimą powstanie w miejscu boiska.

Oprócz zjeżdżalni, w Aquaparku znajdzie się 4-torowy basen sportowy o długości 25 metrów, sztuczna fala, a także basen do nauki pływania na desce.

– Mieszkańcy Świnoujścia będą mogli korzystać z infrastruktury basenowej w niższych cenach. Przygotujemy dla nich zniżki – zapewnia Szymon Wróblewski ze Zdrojowej Invest. – Atrakcji w naszym Aquaparku nie zabraknie – dodaje.

Dziś na placu budowy pracuje około 500 osób. Pracownicy wyposażają pokoje w niezbędne sprzęty. Najszybciej ukończone zostaną te na najwyższych kondygnacjach. Równocześnie prace prowadzone są w całym hotelu. Wyposażane w chłodnie są pomieszczenia kuchni, a na najwyższym piętrze kończony jest bar z basenem. Trwa wykańczanie kawiarni z widokiem na morze. Inwestor chce, aby w lipcu hotel już funkcjonował pełną parą.

Hotel przypomina miasteczko. Znajdzie się w nim kawiarnia, restauracja, 2-poziomowy parking, kręgielnia, sauny, pomieszczenia SPA, bar, dyskoteka, siłownia, aquapark, boisko, sala konferencyjna, a na zewnątrz nawet lodowisko.

Przypomnijmy, że jest to pierwszy hotel 5-gwiazdowy w Polsce zaprojektowany i budowany od podstaw zgodnie z wytycznymi ekologicznego certyfikatu Leadership in Energy and Environmental Design (LEED). Jedno z wielu rozwiązań to wysoka efektywność armatury sanitarnej i wykorzystanie wody deszczowej do zasilania części toalet. Da to aż 50 proc. oszczędność wody pitnej w stosunku do budynków standardowych.

Zobacz też

Odwołano piątkowe wydarzenie mające upamiętnić Zbigniewa Wodeckiego

O zachodzie słońca, przy falochronie w Świnoujściu – tu gdzie zaczęła się historia Zbigniewa Wodeckiego …

Jeden komentarz

  1. Mistrzowie a gdzie kamizelki?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.