środa , 23 Sierpień 2017
Strona główna / Kultura / Wiosna wierszem się zaczyna

Wiosna wierszem się zaczyna

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Flukowskiego w Świnoujściu zapraszają serdecznie w dniu 21 marca b.r. o godz. 16:00 na spotkanie autorskie Pani Janiny Miecznik, wieloletniej członkini świnoujskiego Klubu Literackiego „Na Wyspie”, która na początku 2017 roku wydała swój najnowszy tomik poezji pt.: „Dialog ze sobą”. Pierwsza prezentacja tomiku zainauguruje jednocześnie obchody II Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji. Podobnie jak rok temu, Klub Literacki „Na Wyspie” kontynuuje partnerską współpracę z Zachodniopomorskim Oddziałem Związku Literatów Polskich. Wydarzenia organizowane w ramach Zachodniopomorskiej Wiosny Poezji to spotkania z niejednokrotnie odbiegające od sztampowego „wieczorku z poezją”. W zeszłym roku np. poeci wodowali m.in. swoje wiersze na morzu z pokładu łodzi ratowniczej!Niezmienny pozostaje jedynie cel; to propagowanie poezji wśród mieszkańców, poezji rozumianej nie tylko jako myśl zamknięta w formie wiersza ale także jako styl postrzegania świata myślenia, czucia i życia. Do refleksji i zamyślenia skłaniają także wiersze z najnowszego tomiku Janiny Miecznik ale – zgodnie z duchem „wiosny”- na tym spotkaniu można oczekiwać także niespodzianki.

 Wszystkie osoby zainteresowane spotkaniem z autorką pięknej poezji i jej najnowszym wydawnictwem zapraszamy do Biblioteki Głównej przy ul. Piłsudskiego 15.
Wstęp wolny!

Zobacz też

Policjanci podzielili się swoją krwią

Świnoujscy policjanci odpowiedzieli na apel Banku Krwi, oddając w Punkcie Krwiodawstwa kilka litrów życiodajnego płynu. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.