Strona główna / Lokalne / Niemcom nie zależy na przywróceniu linii transgranicznej, bo spadnie zainteresowanie UBB

Niemcom nie zależy na przywróceniu linii transgranicznej, bo spadnie zainteresowanie UBB

W kwestii przywrócenia transgranicznej linii autobusowej zależy jedynie stronie polskiej. Wiele spotkań jakie się ostatnio odbyły, niestety nie zafunkcjonowały działaniem. Świnoujścianom zależy na przywróceniu autobusu rozpoczynającego kurs w Świnoujściu, a kończącego w Bansinie. Głownie z powodu pracowników dojeżdżających do miejsc pracy, ale również z powodu turystów zainteresowanych taką linią.

Linia 290 funkcjonowała przez 11 lat. W styczniu 2016 r. Niemcy zrezygnowali z kontynuowania jej z Polakami. Dziś kończy swój kurs przy dawnym przejściu granicznym.

– 20 marca po stronie niemieckiej odbyło się spotkanie,   w którym uczestniczył przedstawiciel Deutshe Bank, UBB, inżynier Łysiak oraz pani  dyrektor Komunikacji Autobusowej – informuje Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia. – Niestety, można powiedzieć, ze było ono bezowocne. To znaczy, nie doszliśmy do porozumienia w kwestii przywrócenia linii 290 na dawną trasę.

W sprawie brakuje porozumienia, bo Niemcy stoją na stanowisku, że transgraniczna kolej UBB jest wystarczająca, a przywrócenie linii wiążą ze spadkiem przewozów na torach.

Świnoujście starało się samodzielnie uzyskać pozwolenie na uruchomienie linii. Jednak niemieckie procedury są skomplikowane i absolutnie nie wolnorynkowe. Ograniczają bowiem funkcjonowania dwóch przewoźników na tej samej trasie.

Zobacz też

Co zrobić, gdy zwykły odkurzacz nie daje rady?

Regularne pranie dywanu to nie fanaberia. Tak jak pierzemy bieliznę, ubrania, ręczniki czy koce, tak …

2 komentarze

 1. Dlaczego polskie procedury nie są skomplikowane i absolutnie wolnorynkowe?
  Niech zawijają swoje Lidle.

 2. Moze tak nowa Pani Prezes wpadnie na genialny pomysł i uruchomi linie np 29 ???
  do końca Wojska Polskiego i po starym lub lekko zmodyfikowanym śladzie .
  Na normalnym bilecie …
  Dziwię się ,że nikt w KA nie wpadł na kupienie 2 pietrowego autobusu , pomalować – linia turystyczna i w miasto …. takie autobusy śmigają po miastach turystycznych – idealnie gdyby zrobić z tego autobus elektryczny z 2 ma stacjami do ładowania . np. przy przejściu granicznym i np. w nowym miejscu – parking obok Wiatraka.
  UBB – proponuje aby określili się czy chcą budować dworzec czy nie bo był taki plan .
  UBB – może tak przemyśli zmianę cennika biletów ??? są stanowczo za drogie i nawet sami Niemcy to mówią,
  UBB – może automat do zakupu biletów z opcją zapłaty kartą płatniczą ?
  UBB – może pomyślą nad budową dworca z tzw centrum przesiadkowym ?? w perspektywie budowy tunelu co stoi na przeszkodzie aby np. Emil BUS czy Jomsborg czy taxi lub inne firmy tu rozpoczynały i kończyły swoje kursy ze Świnoujścia ??? – jest to idealne miejsca i już dziś trzeba o tym myśleć …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.