Strona główna / Lokalne / Niemcy zwariowali! Każą płacić „kurtaxe” za pływanie w basenie. Nowe zasady w Ostsee Therme

Niemcy zwariowali! Każą płacić „kurtaxe” za pływanie w basenie. Nowe zasady w Ostsee Therme

To się w głowie nie mieści! Nasi niemieccy sąsiedzi wpadli na pomysł podniesienia wpływów z opłaty klimatycznej. Przy zakupie biletu do term w Ahlbecku, trzeba wylegitymować się, a jeśli jest się turystą, należy dopłacić 3 euro opłaty klimatycznej. Ten sposób pobierania dodatkowej opłaty funkcjonuje od niedawna i powoduje niesmak u wielu dotychczasowych klientów. Wkrótce będą pobierać także „kurtaxe” w supermarkecie przy zakupie bułek i proszków do prania?! – pytają zniesmaczeni klienci.

– Jestem mieszkańcem Świnoujścia. Przyjechali do nas znajomi. Wsiedliśmy w auto i pojechaliśmy na termy, aby skorzystać z promocyjnej oferty „happy hour”.  Jestem stałym klientem term. Jakież było moje zdziwienie, gdy zaczęto legitymować wszystkich stojących w kolejce do kasy. Każdy turysta musiał zapłacić dodatkowo 3 euro tzw. opłaty klimatycznej – opowiada pan Jakub. – Jestem mieszkańcem miasta i dobrze znam zasady pobierania opłat klimatycznych. Do tej pory zdarzały się takie sytuacje na plaży, czy promenadzie. Płacić musieli także mieszkańcy Świnoujścia. W tej kwestii nic się nie zmieniło. Jednak w przypadku term funkcjonuje pewna dowolność. W moim przypadku płacić nie musiałem, bo dowód został wydany przez Prezydenta Świnoujścia. Moi znajomi zapłacić już musieli – dodaje.

O tym, że nasi niemieccy sąsiedzi pobierają opłatę klimatyczną (kurtaxe) pisaliśmy wielokrotnie. Za dzień, w zależności od pory roku, trzeba zapłacić pomiędzy 1 a 3 euro. Informują o tym tablice postawione na wjeździe do Niemiec od strony Polski.

Kto powinien zapłacić? Każdy kto przyjeżdża do Ahlbecku, Heringsdorfu i Bansinu. Także mieszkańcy Świnoujścia. Opłatę wnosi się do specjalnych automatów ustawionych przy promenadzie. Są podobne do parkomatów. Od niedawna pobierana jest także w kasie Ostsee Therme.

Za pieniądze z opłaty klimatycznej, niemieckie uzdrowisko utrzymuje w czystości plażę i promenadę, oferuje wiele bezpłatnych imprez rozrywkowych i sportowych, a na podstawie dowodu wpłaty proponuje zniżki w różnych firmach.

Opłata klimatyczna jest pobierana także w Świnoujściu. Jednak egzekwowana jest wyłącznie przy zakupie miejsca noclegowego. Nie płacą jej turyści jednodniowi.

Pytania w sprawie pobierania „kurtaxe” na basenie zadaliśmy przedstawicielom Ostsee Therme Usedom. Czekamy na odpowiedź.

 

 

 

Zobacz też

Bryg. mgr inż. Tomasz Wojciechowski został zastępcą Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej

Wiceminister Jarosław Zieliński w imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczył akty powołania na nowe …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.