Strona główna / Lokalne / Niemcy zwariowali! Każą płacić „kurtaxe” za pływanie w basenie. Nowe zasady w Ostsee Therme

Niemcy zwariowali! Każą płacić „kurtaxe” za pływanie w basenie. Nowe zasady w Ostsee Therme

To się w głowie nie mieści! Nasi niemieccy sąsiedzi wpadli na pomysł podniesienia wpływów z opłaty klimatycznej. Przy zakupie biletu do term w Ahlbecku, trzeba wylegitymować się, a jeśli jest się turystą, należy dopłacić 3 euro opłaty klimatycznej. Ten sposób pobierania dodatkowej opłaty funkcjonuje od niedawna i powoduje niesmak u wielu dotychczasowych klientów. Wkrótce będą pobierać także „kurtaxe” w supermarkecie przy zakupie bułek i proszków do prania?! – pytają zniesmaczeni klienci.

– Jestem mieszkańcem Świnoujścia. Przyjechali do nas znajomi. Wsiedliśmy w auto i pojechaliśmy na termy, aby skorzystać z promocyjnej oferty „happy hour”.  Jestem stałym klientem term. Jakież było moje zdziwienie, gdy zaczęto legitymować wszystkich stojących w kolejce do kasy. Każdy turysta musiał zapłacić dodatkowo 3 euro tzw. opłaty klimatycznej – opowiada pan Jakub. – Jestem mieszkańcem miasta i dobrze znam zasady pobierania opłat klimatycznych. Do tej pory zdarzały się takie sytuacje na plaży, czy promenadzie. Płacić musieli także mieszkańcy Świnoujścia. W tej kwestii nic się nie zmieniło. Jednak w przypadku term funkcjonuje pewna dowolność. W moim przypadku płacić nie musiałem, bo dowód został wydany przez Prezydenta Świnoujścia. Moi znajomi zapłacić już musieli – dodaje.

O tym, że nasi niemieccy sąsiedzi pobierają opłatę klimatyczną (kurtaxe) pisaliśmy wielokrotnie. Za dzień, w zależności od pory roku, trzeba zapłacić pomiędzy 1 a 3 euro. Informują o tym tablice postawione na wjeździe do Niemiec od strony Polski.

Kto powinien zapłacić? Każdy kto przyjeżdża do Ahlbecku, Heringsdorfu i Bansinu. Także mieszkańcy Świnoujścia. Opłatę wnosi się do specjalnych automatów ustawionych przy promenadzie. Są podobne do parkomatów. Od niedawna pobierana jest także w kasie Ostsee Therme.

Za pieniądze z opłaty klimatycznej, niemieckie uzdrowisko utrzymuje w czystości plażę i promenadę, oferuje wiele bezpłatnych imprez rozrywkowych i sportowych, a na podstawie dowodu wpłaty proponuje zniżki w różnych firmach.

Opłata klimatyczna jest pobierana także w Świnoujściu. Jednak egzekwowana jest wyłącznie przy zakupie miejsca noclegowego. Nie płacą jej turyści jednodniowi.

Pytania w sprawie pobierania „kurtaxe” na basenie zadaliśmy przedstawicielom Ostsee Therme Usedom. Czekamy na odpowiedź.

 

 

 

Zobacz również

Koncert  młodych  utalentowanych  instrumentalistów

Tradycją festiwalowych  Świnoujskich Wieczorów Organowych jest jeden koncert promujący młodych utalentowanych muzyków, przed którymi otwiera …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.