Strona główna / Lokalne / USC. Co najmniej stu lat w zdrowiu i szczęściu

USC. Co najmniej stu lat w zdrowiu i szczęściu

50 i 57. rocznicę ślubu obchodzili dziś kolejni świnoujścianie. Tym razem to: Jadwiga i Mirosław Bandzwołek, Anna i Mieczysław Dąbrowscy, Krystyna i Zbyszek Kimel, Anna i Florian Mencel, Alina i Edward Wojnarowscy oraz Bronisława i Stanisław Telenga. Wszyscy spotkali się dziś na uroczystości w Urzędzie Stanu Cywilnego. Kolejną Parę Państwa Bogumiłę i Konstantego Chłapowskich (z uwagi na chorobę Jubilatki) Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz odwiedził w domu.

Wszystkich Jubilatom Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz wręczył Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznane przez Prezydenta RP.

 

– Jesteście wyjątkowymi ludźmi, wzorem dla młodych. Wiadomo, że życie nie jest usłane różami i bywają dni, kiedy naprawdę trudno jest dotrzymać raz powiedzianego „tak”Patrząc na Wasze uśmiechnięte twarze przychodzi mi jedno na myśl: że można, że warto pokonywać trudności i dotrzymać danego przed laty słowa – mówił do Szanownych Jubilatów prezydent Janusz Żmurkiewicz. – Z całego serca Wam gratuluje i życzę wielu jeszcze wspólnych lat w zdrowiu oraz szczęściu.

 

Państwo Jadwiga i Mirosław Bandzwołek swój Złoty Jubileusz świętowali 7 lat temu. Związek małżeński zawarli 26 października 1960 r. w Szczecinie. Do Świnoujścia przyjechali w 2009 roku. Pan Mirosław pracował w Szczecińskiej Stoczni Remontowej „Gryfia” jako brygadzista i majster. Pani Jadwiga początkowo pracowała jako sprzedawca w magazynie zabawek, następnie od 1965 roku jako pierwsza kobieta była zawodowym kierowcą w Wojewódzkiej Kolumnie Transportu Samochodowego w Szczecinie. Państwo Bandzwołek mają syna, wnuczkę i prawnuczkę.

 

Państwo Anna i Mieczysław Dąbrowscy związek małżeński zawarli 25 grudnia 1967 r. w Środzie Wielkopolskiej. Pan Mieczysław do Świnoujścia przyjechał w 1966 r. Natomiast Pani Anna na stałe przyjechała w 1969 r. Pan Dąbrowski swoje zawodowe życie związał z mundurem, był oficerem Marynarki Wojennej. Żona początkowo poświęciła się dbaniu o ciepło domowego ogniska. Później pracowała jako nauczyciel w przedszkolu. Pasją Pana Mieczysława były jachty i żeglarstwo. Do dziś aktywnie działa w Jacht Klubie Kotwica. Pani Anna uwielbia spacery po świnoujskiej plaży, najbardziej te wczesną wiosną, jesienią i zimą. Potrafi spacerować nawet 3 godziny dziennie. Wspólnym zamiłowaniem Państwa Dąbrowskich jest ogrodnictwo, wolny czas spędzają dbając o ich działkę rekreacyjną, aktywnie udzielają się w Zarządzie Ogródków Działkowych. Mają dwoje dzieci, trzy wnuczki i jedną prawnuczkę.

 

Państwo Krystyna i Zbyszek Kimel związek małżeński zawarli 26 marca 1967 r. w Wałczu.  Pan Zbyszek do Świnoujścia przyjechał w 1964roku i podjął pracę w Nadleśnictwie Międzyzdroje jako podleśniczy. W 1967roku Pan Kimel został powołany na stanowisko leśniczego leśnictwa Świnoujście, na tym stanowisku przepracował 42 lata. Pani Krystyna po ukończeniu studiów rozpoczęła swoją pracę zawodową jako nauczyciel w Szkole Specjalnej, gdzie pracowała przez 15 lat, następnie pracowała w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Poradni Wychowawczo – Zawodowej w Świnoujściu. Państwo Kimel mają dwóch synów oraz dwoje wnucząt.

 

Państwo Anna i Florian Mencel związek małżeński zawarli 26 sierpnia 1967 roku w Kaliszu. Pan Florian do Świnoujścia przyjechał w 1965 roku, natomiast Pani Anna w 1968r. Pan Mencel pełnił służbę na okrętach ratowniczych jako mechanik w stopniu starszy bosman sztabowy. Po odejściu ze służby w Marynarce Wojennej, Pan Florian przez 10 lat pracował jako mechanik w Żegludze Świnoujskiej, a następnie do 2005r. był mechanikiem na kutrach rybackich. Pani Anna oddała się rodzinie, wychowaniu dzieci oraz prowadzeniu domu. Państwo Mencel mają dwie córki oraz trzy wnuczki.

 

Państwo Bronisława i Stanisław Telenga związek małżeński zawarli 23 grudnia 1967 roku
w Świnoujściu. Państwo Telenga do Świnoujścia przyjechali z różnych stron Polski, Pani Bronisława z Mazur, Pan Stanisław ze Śląska. Pan Telenga był podoficerem w Marynarce Wojennej, Pani Telenga pracowała jako księgowa w Ośrodku Wczasowym. Państwo Telenga doczekali się dwójki dzieci. Pani Bronisława i Pan Stanisław dzielą wspólną pasję jaką jest działka rekreacyjna, na której spędzają wolne chwile.

 

Państwo Alina i Edward Wojnarowscy związek małżeński zawarli 25 czerwca 1967 roku
w Baranowie Sandomierskim. Do Świnoujścia przyjechali w 1978 roku. Pan Edward był zatrudniony w Przedsiębiorstwie Połowów Dalekomorskich i Usług Rybackich „Odra”. Pani Alina przez 14 lat była pracownikiem Urzędu Miasta, zajmowała się opłatą targową. Państwo Wojnarowscy mają dwie córki, trzy wnuczki oraz dwoje prawnucząt. Zamiłowaniem Pani Aliny i Pana Edwarda jest ogrodnictwo – ich wspólna działka rekreacyjna, a także czytanie książek oraz rozwiązywanie krzyżówek.  

 

BIK UM Świnoujście

Zobacz też

Wykoleiły się dwa wagony towarowe

Na wysokości stacji kolejowej Przytór, podczas przetaczania składu, wykoleiły się dwa wagony towarowe. Nikomu nic …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.