Strona główna / Lokalne / 3,2,1 start! Plac Wolności zabłysnął świąteczną iluminacją

3,2,1 start! Plac Wolności zabłysnął świąteczną iluminacją

Nowa choinka ma 10 metrów wysokości, ozdobiona jest złotymi i srebrnymi bombkami. W środę iluminację świąteczną na placu w centrum miasta włączył prezydent miasta wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami Świnoujścia. Oczywiście nie zabrakło Świętego Mikołaja z jego pomocnikami.

Nowa choinka ma niezliczoną ilość ozdób. Ma bombki matowe, błyszczące i pokryte brokatem. Są także świecące ozdoby w barwie ciepłej białej. Oprócz choinki wynajęta została część świątecznych ozdób: widoczne w mieście  rybki, żaglówki, ramka z napisem Świnoujście, stojące bombki, świetle postacie chłopca i dziewczynki, skrzydła na placu Słowiańskim, 71 dekory na ulicznych latarniach między innymi wzdłuż ulic: Armii Krajowej, Bohaterów Września, Konstytucji 3 Maja.

W najbliższy piątek na placu Wolności rusza Bożonarodzeniowy Jarmark z atrakcjami dla dorosłych i dzieci. Będzie bajkowy pociąg, kolejka Świętego Mikołaja, wenecka karuzela, koncerty, kolędy i inne różności.

 

Zobacz również

Weź udział w biegu szlakiem latarni morskich

Głównym Celem Bałtyckiej Sztafety 2018 jest uczczenie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Przewodnim motywem …

Jeden komentarz

  1. Wielkie brawa za choinkę i dekoracje Placu Wolności.
    Pozostaje mieć życzenie aby placu nie nazwano ponownie imieniem jakiegoś nowego dyktatora.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.