Strona główna / Lokalne / Zmiany w radzie miasta. Magdalena Ilczuk zostanie radną

Zmiany w radzie miasta. Magdalena Ilczuk zostanie radną

Do grona radnych Rady Miasta Świnoujście dołączy Magdalena Ilczuk. Obejmie ona mandat po zmarłym Waldemarze Buczyńskim. Podczas wyborów samorządowych w 2014 roku startowała z list Komitetu Wyborczego SLD – Lewica Razem, w okręgu 2. zdobyła 42 głosy.

Według przepisów, najpierw należy wygasić mandat zmarłego radnego. Komisarz wyborczy ogłosi wówczas w wojewódzkim dzienniku urzędowym swoje postanowienie o wygaszeniu mandatu. Następnie będzie można powołać nową radną, która na jednej z najbliższych sesji złoży ślubowanie.

Magdalena Ilczuk ma 34 lata, urodziła się w Świnoujściu, ukończyła Akademię Rolniczą w Szczecinie. Do rady miasta startowała z list KWW SLD – Lewica Razem. Wszystko jednak wskazuje na to, że nie wejdzie w skład klubu radnych i będzie piastować mandat jako radna niezrzeszona.

Zobacz również

Udany weekend młodych piłkarzy AP Baltica Świnoujście

Wielkim sukcesem młodych piłkarzy AP Baltica Świnoujście, z rocznika 2012, zakończył się niedzielny (17.02) turniej …

5 komentarzy

  1. Jest taka maść w aptece polecam komentującym.
    Napisane jest : Maść na ból dupy !!

  2. Wstyd dla mieszkańców, że taka mała frekwencja była, bo to na jej skutek wystarczyło tak mało głosów, aby dostać się do rady.

  3. Pani Magdo,
    Jest Pani właściwą osobą na to stanowisko – z całą pewnością stanie Pani na wysokości zadania. Niech tylko trzyma się Pani jak najdalej od SLD, lewicy i innego tego typu wątpliwej natury frakcji politycznych.

  4. Poprzeczka wysoka dla nowej radnej.Okaże się czy da radę pogodzić obowiązki, pracę itd. Żeby to nie było łapanie kilku sznurków aby tylko zaistnieć.

  5. To nie żaden wstyd tylko demokracja, a tak po za tym wskazuje jak mało głosów było w ogóle oddanych w wyborach do Rady Miasta, a co ma za znaczenie że Pani M.Ilczuk współpracuje z Panem Sójką, przecież to nie on ją do tej rady skierował a wyborcy i ordynacja wyborcza, która niestety dopuszcza, że tak niski wynik uzyskany w głosowaniu pozwala zasiąść w RM. Za moment wybory i może się okazać że radnych lewicy będzie jeszcze mnie 😉 co mi osobiście by pasowało.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.