Strona główna / Lokalne / Odeszła od nas Anna Wesołowska. Znana społeczniczka przeżyła 80 lat

Odeszła od nas Anna Wesołowska. Znana społeczniczka przeżyła 80 lat

8 marca 2018 roku – w Dzień Kobiet – odeszła na zawsze Anna Wesołowska, założycielka Stowarzyszenia Kobiet po Chorobie Raka Piersi w Świnoujściu. Pogrzeb odbędzie się 15 marca 2018 r. o godzinie 12.00 na cmentarzu komunalnym w Świnoujściu. Tego samego dnia o godzinie 10.30 rozpocznie się msza żałobna  w Kościele pw Bł. Michała Kozala przy ulicy Toruńskiej.

– Gdy któraś z nas przegrywała z chorobą, Ania zawsze mówiła, że odeszła na drugą stronę słońca. Teraz i Ona tam jest… – mówią członkinie Stowarzyszenia.

Stowarzyszenie zostało oficjalnie zarejestrowane w 2001 roku. Był to ogromny krok naprzód dla kobiet chorych na raka piersi. Jej przyjaciółki ze Stowarzyszenia mówią, że przez te wszystkie lata Pani Anna stworzyła prawdziwą ostoję dla świnoujskich Amazonek.

– Dzięki Ani i jej ciężkiej pracy, wiele z nas otrzymało bezcenną  pomoc w rehabilitacji po ciężkiej operacji i leczeniu. Dzięki różnego typu wsparciu oferowanemu przez Stowarzyszenie, kobiety odzyskiwały i nadal odzyskują zdrowie psychiczne i fizyczne – mówią. – Właśnie w Stowarzyszeniu wiele z Nas, oprócz zdrowia odzyskało wiarę w to, że jeszcze może być dobrze, że znowu będziemy mogły się śmiać i cieszyć życiem.

W 2013 roku zmarł Jacek Wesołowski, mąż Pani Anny.

– Ania bardzo przeżyła tę stratę. Właściwie nigdy nie pogodziła się z odejściem męża. Powtarzała, że chce już do Jacka, że modli się o to, aby jak najszybciej znów byli razem – opowiadają świnoujskie Amazonki. – I tak się stało… Aniu odpoczywają w pokoju. Na zawsze będziesz w naszych sercach. A Stowarzyszenie, które założyłaś z dumą będzie nosiło Twoje imię.

Zobacz również

Ludzie zostawiają w książkach przeróżne rzeczy. Na co natrafiają bibliotekarze?

“Po śmierci proszę mnie spalić, a do trumny ubrać w kolor różowy” – takie słowa …

Jeden komentarz

  1. Pani Ania zrobiła dużo dobrej roboty tu teraz będzie pracowała po drugiej stronie niech odpoczywa w pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.