Strona główna / Lokalne / Prima Aprilis. Te informacje były żartami

Prima Aprilis. Te informacje były żartami

Tradycyjnie w pierwszym dniu kwietnia na portalu swinoujskie.info można było znaleźć informacje, które należało potraktować z przymrużeniem oka.  Tego dnia puściliśmy wodzę fantazji i pobujaliśmy trochę w obłokach. Aż cztery informacje zamieszczone 1 kwietnia były nieprawdziwe, lecz co należy zaznaczyć – niewykluczone, że w przyszłości się wydarzą.

Wielu Czytelników dało się nabrać, zwłaszcza na wiadomość o budowie ogrodu różanego. Koniec primaaprilisowego dnia to doskonały moment, aby sprostować artykuły-żarty.

Port w Świnoujściu nie oddzieli się od portu w Szczecinie i nie zostanie skomunalizowany. Bardzo żałujemy, że ta informacja jest nieprawdziwa, bo wierzymy, że samodzielnie z pewnością radziłby sobie znacznie lepiej.

Nieprawdziwa była także informacja o 3-hektarowym ogrodzie różanym. Póki co, mieszkańcy miasta i turyści muszą zadowolić się właśnie budowaną promenadą. Lecz niewykluczone, że włodarze miasta podchwycą nasz primaaprilisowy żart i utworzą w Świnoujściu miejsce przepięknie pachnące kwiatami.

Żartem była także informacja o utworzeniu uniwersytetu w miejscu „koszar sztuki”. Nie wiadomo jak długo budynek będzie niszczał. Póki co nie ma na niego kupca. Żaden uniwersytet nie jest także zainteresowany otwarciem nowoczesnej placówki nauczania w naszym mieście.

Nie będzie także nocnych kursów elektrycznymi autobusami i darmowej komunikacji autobusowej dla wszystkich bez wyjątku. Lecz i tak w  mieście widać postępy komunikacyjne, wkrótce zmienią się trasy linii autobusowych – będą krótsze. Komunikacja Autobusowa zakupiła także niedawno kilka nowoczesnych autobusów. A przecież nie tak dawno temu jeździliśmy jelczami. Mimo wszystko życzymy KA, aby nasz dzisiejszy żart okazał się za kilka lat prawdą.

Zobacz również

Międzyzdroje. Akcja na plaży. Nie udało się uratować 58-latka

Niestety nie udało się uratować mężczyzny przebywającego na plaży w Międzyzdrojach, który najprawdopodobniej stracił przytomność …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.