Strona główna / Lokalne / Odprawa szkoleniowo-rozliczeniowa delegatur WOP

Odprawa szkoleniowo-rozliczeniowa delegatur WOP

W dniach 9 – 11 kwietnia, na terenie Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu miała miejsce odprawa szkoleniowo-zadaniowa komendantów wojskowych straży pożarnych.

Na bazie infrastruktury Portu Wojennego w Świnoujściu przeprowadzono odprawę szkoleniowo-zadaniową z komendantami wojskowych straży pożarnych rejonu działania Delegatur Wojskowej Ochrony Przeciwpożarowej w Szczecinie i Poznaniu. Celem odprawy było między innymi podsumowanie działalności komendantów WSP, omówienie spraw bieżących oraz przybliżenie dla uczestników zagadnień dotyczących organizacji ochrony przeciwpożarowej na jednostkach pływających MW.

W ramach odprawy zorganizowano zajęcia praktyczne gaszenia pożarów wewnętrznych oraz pokaz obrony przeciwawaryjnej i gaszenia pożarów na pokładzie ORP „Kontradmirał X. Czernicki” podczas jednodniowego wyjścia na morze. Na okręcie marynarze zapoznali strażaków z budową okrętu, zaprezentowano wszystkie stosowane urządzenia przeciwpożarowe oraz techniczne środki walki z pożarem podczas obrony własnej, strażacy natomiast podzielili się z załogą okrętu swoimi doświadczeniami.

Zobacz również

Policjanci odzyskali skradzione rowery. Zatrzymano złodzieja

Dwaj mężczyźni podróżujący skradzionymi rowerami nie przypuszczali, że przejażdżka ulicami miasta zakończy się dla nich …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.