Strona główna / Lokalne / Jest decyzja KIO! Zielone światło dla tunelu

Jest decyzja KIO! Zielone światło dla tunelu

Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła dziś  w całości odwołanie Konsorcjum Porr S.A. (lider) wraz z Porr Bau GmbH, Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhut i Energopolem Szczecin w sprawie wyboru wykonawcy budowy tunelu pod Świną.

– To bardzo dobra wiadomość. – komentuje decyzję KIO Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz – Dzięki temu już w najbliższym czasie będziemy mogli podpisać umowę z wykonawcą tej tak długo oczekiwanej inwestycji.

Przypomnijmy, 17 kwietnia Komisja Przetargowa wybrała jako najkorzystniejszą ofertę w przetargu na zaprojektowanie i wybudowanie stałego połączenia wysp Wolin i Uznam w Świnoujściu konsorcjum włoskich firm Astaldi S.p.A. i Ghella S.p.A. Pozostali uczestnicy przetargu mieli dwa tygodnie na złożenie ewentualnego odwołania od tej decyzji. Termin mijał 27 kwietnia. Tego dnia do KIO wpłynęło odwołanie.  Tym razem zastrzeżenia do wyboru wykonawcy miałoa Konsorcjum Porr S.A. (lider) wraz z Porr Bau GmbH, Gülermak Agir Sanayi Insaat ve Taahhut i Energopolem Szczecin. KIO miało  15 dni na rozpatrzenie i wydanie decyzji w sprawie odwołania.

Od dnia podpisania umowy włoskie konsorcjum będzie miało 48 miesięcy na realizację inwestycji w systemie zaprojektuj i wybuduj.

Zobacz również

Prezydent Świnoujścia wspomina Pawła Adamowicza [FILM]

To wielka strata przede wszystkim dla Gdańska. Nie dawał po sobie poznać, że jest prezydentem …

Jeden komentarz

  1. I całe szczęście, bo Energopol to dziady sakramenckie nie mające pojęcia o robotach drogowych. Wystarczy pojechać do Szczecina aby na własne oczy zobaczyć spaprane przez Energopol inwestycje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.