Strona główna / Lokalne / Nocą przebiegli 9 kilometrów w Parku Zdrojowym [ZDJĘCIA]

Nocą przebiegli 9 kilometrów w Parku Zdrojowym [ZDJĘCIA]

Taka noc się zdarza raz, tylko raz i więcej nie… Oczywiście tylko raz w roku, a dokładnie 14. sierpnia Park Zdrojowy tętni życiem aż do późnych godzin wieczornych. Alejki zapełniają się amatorami nastrojowego biegania, bo jak powiada stare polskie przysłowie: im ciemniej tym przyjemniej.

I choć na punktach orientacyjnych stoją wolontariusze z pochodniami, a park rozświetlają stylowe latarnie to i tak ciemności kryją ziemię…
Dokładnie o 21:00 (14 sierpnia 2108), tuż przy parkowych fontannach, wystartowała Nocna 9, bieg zorganizowany przez świnoujskich biegaczy, przy dużym wsparciu lokalnych sponsorów, dla mieszkających i wypoczywających w naszym mieście biegaczy. Limit biegu to 100 miejsc, a więc bieg kameralny. Czas startu to pora zmierzchu, a więc bieg nastrojowy. Miejsce biegu to Świnoujski Park Zdrojowy, atmosfera i miejsce jedyne w swoim rodzaju, a więc bieg niepowtarzalny!
Po radosnym, wspólnym starcie i pierwszym okrążeniu, a było ich pięć, stawka biegaczy się rozciągnęła. Jak to zawsze na biegach bywa byli ścigacze, truchtacze, dreptacze i wszyscy w tym samym składzie w wyśmienitych humorach dotarli do mety. Największy aplauz i dodatkową asystę
z pochodniami miała ostatnia zawodniczka, z którą przybiegli wolontariusze z punktów orientacyjnych, koleżanki i koledzy wspierający oraz zamykający stawkę rowerzysta.
Dziewięć kilometrów najszybciej pokonali panowie:
1. Michał Brzozowski (35:01)
2. Robert Derda (35:37)
3. Jacek Giba (36:26}
oraz panie:
1. Agnieszka Załoga-Sikorska (42:28)
2. Aleksandra Keplin (42:28:01)
3. Agnieszka Jarnutowska (43:05)


Zwycięzcy nagrodzeni zostali pucharami, które otrzymali także najmłodszy i najstarszy uczestnik biegu, a wszyscy biegacze otrzymali pakiety z ciasteczkami i wodą mineralną od Hotelu Trzy Wyspy oraz wzięli udział w losowaniu atrakcyjnych nagród, których było aż 57.


Druga edycja Nocnej 9 przeszła do historii, dziękujemy wspierającym nas: Hotelowi „Trzy Wyspy”, KS Uznam, Uzdrowisku Świnoujście, Firmie Duet-Zabawki, Stowarzyszeniu Trzeźwościowemu „Hol”, Urzędowi Miasta Świnoujście, Hotelowi Radisson, Manufakturze „Morze Mydła” oraz wszystkim wolontariuszom, a było ich naprawdę wielu, za pomoc w organizacji biegu, za bezinteresowność i dobrą zabawę. Cała impreza została uwieczniona przez lokalnych fotografów o czym się można przekonać oglądając zdjęcia na świnoujskich portalach internetowych i na stronie Nocnej 9. A jak mówią nasi uczestnicy – „był to fenomenalny, kameralny bieg, mocni zawodnicy i genialna atmosfera”, dlatego już dziś zapraszamy na kolejną III edycję Nocnej 9.

Zobacz również

Zmiana na stanowisku dyrektora urzędu pracy

Dziś (środa 16 stycznia 2019) Prezydent Miasta Świnoujście Janusz Żmurkiewicz wręczył nominację na stanowisko dyrektora …

Jeden komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Ale tam w parku nie wolno biegać, bo niektórzy bardzo głośno tupią swoimi platfusami i turyści się płoszo… XD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.