Strona główna / Lokalne / Nie ma sposobu na elektryczne hulajnogi

Nie ma sposobu na elektryczne hulajnogi

Rozwijają prędkość do 40 km/h i stanowią poważne zagrożenie dla innych użytkowników dróg, a w szczególności pieszych. Wypożyczyć może je każdy, bo liczy się tylko kasa. Elektryczne hulajnogi stały się zmorą nadmorskich miast. 

Co ciekawe, w ocenie Policji te pojazdy to po prostu hulajnogi. W ustawie Prawo o ruchu drogowym nie ma żadnych innych regulacji prawnych. Z tego urządzenia korzysta pieszy, a więc musi zachowywać się tak, jak wynika to z przepisów dotyczących pieszego. Zatem zgodnie z obowiązującymi przepisami, poruszanie się tego typu urządzeniem może odbywać się tylko poza drogami publicznymi lub po chodniku z prędkością przeznaczoną tak jak dla pieszego – informuje Komenda Wojewódzka Policji w Szczecinie.

– Ludzie łamią przepisy, jeżdżąc po ulicy zamiast po chodnikach, a patrole policyjne nie reagują. Na dodatek przekraczają wielokrotnie prędkość, z jaką porusza się pieszy – alarmują nasi Czytelnicy.

źródło: kamienskie.info

Zobacz również

Rekordowe przeładunki w 2018 roku. Więcej o 12,5 proc. niż w roku 2017

Zespół portów Szczecin-Świnoujście rekordem zakończył rok 2018, takich wyników nie było jeszcze nigdy. Porty zamknęły …

3 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Jeżdżą, to sobie jeżdżą.
    —Na chꡜ௨ drążyć temat.

  2. Zdecydowanie więlszym problemem Świnoujścia są rowerzyści. Robią dosłownie co chcą, spychają pieszych z chodnika, jeżdżą chodnikiem zamiast ścieżką, jeżdżą ulicami obok ścieżek, zjeżdżają nagle po przejściu dla pieszych na ulicę, jeżdżą pod prąd, nie przestrzegają znaków „stop” i „ustąp pierwszeństwa przejazdu”, a za zwrócenie im uwagi można usłuszeć „jak ci nie pasuje to idź se trawnikiem” albo stek wulgaryzmów. Czy Straż Miejsca patroluje chodniki? Czy policja to robi? Tak. Raz na miesiąc albo wcale. Inna sprawa to beznadziejnie wytyczone szlaki dla rowerów. Tu osobna ścieżka, a dalej nagle chodnik miejscami mniej niż 2 metry i rowerzyści ze ściżki wjeżdżają na ten chodnik spychając pieszych na ulicę lub trawę, omijając z obu stron. To jest patologia w Świnoujściu, a nie jeżdżące głównie asfaltem elektyczne hilajnogi.

  3. Hulajnoga…wiec napędzana nogą…nie silnikiem elektrycznym…Gdzie logika?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.