Strona główna / Lokalne / Wiatr łamie gałęzie i wyrywa drzewa

Wiatr łamie gałęzie i wyrywa drzewa

Porywisty wiatr wyrządził w Świnoujściu spore szkody. Na terenie miasta połamanych jest kilka drzew i sporo gałęzi. Służby miejskie apelują do mieszkańców i turystów o niewchodzenie na tereny zalesione, w tym parki. Nad ranem, porywisty wiatr powalił kilka drzew w Parku Zdrojowym.

Gałęzie tarasują chodniki. Tak jest chociażby na ul. Krzywej, przy granicy polsko-niemieckiej. Na ścieżce rowerowej leży wielki konar powalonego drzewa.

Służby miejskie apelują do mieszkańców i gości, aby w czasie załamania pogody nie wchodzić do parków, na teren cmentarzy i innych zadrzewionych terenów, gdzie wichura może łamać gałęzie, a nawet przewracać drzewa.

Najlepiej nie wchodzić, nie tylko do czasu ustania wichury, ale jeszcze kilka dni po niej. Silny wiatr może bowiem naruszyć konary bądź całe drzewa, co z kolei może być niebezpieczne już po jego ustaniu.

Zobacz również

Nowy dowódca ORP Drużno

We wtorek 19 marca, w świnoujskim Porcie Wojennym odbyła się uroczystość objęcia obowiązków dowódcy ORP …

Jeden komentarz

  1. 𝕂𝕤𝕚𝕠𝕟𝕔

    Jeżeli służby miejskie apelują do mieszkańców i gości, aby w czasie załamania pogody nie wchodzić do parków, na teren cmentarzy i innych zadrzewionych terenów, gdzie wichura może łamać gałęzie, a nawet przewracać drzewa, to gdzie my mamy w takim razie pić? XD

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.