Strona główna / Lokalne / Przedszkole przy ulicy Witosa. Rusza budowa nowego placu zabaw

Przedszkole przy ulicy Witosa. Rusza budowa nowego placu zabaw

20 różnych urządzeń do zabawy stanie na nowym placu zabaw Przedszkola Miejskiego nr 5 „Bajka” z Oddziałami Integracyjnymi przy ulicy Witosa. Plac, oprócz oczywiście ogrodzenia, będzie otaczało niemal 200 grabów. Wykonawca już rozpoczął prace.

Inwestycja rozpocznie się od demontażu obecnych urządzeń i przygotowaniu podłoża. Na nowym placu będą m.in. skałka wspinaczkowa, karuzele,  huśtawki i całe zestawy zabawowe, w tym przygotowane specjalnie dla dzieci poruszających się na wózkach, labirynt z panelami edukacyjnymi,  linarium,  domek dla młodszych  dzieci, zasuwana piaskownica i inne.

Teren placu zostanie też zagospodarowany, będą ławki, ścieżki, kosze na śmieci i nowa zieleń. Wzdłuż ogrodzenia posadzone będą nowe drzewa, a na samym placu oprócz drzew także krzewy.

Koszt inwestycji to 1,2 mln złotych. Ukończenie placu uzależnione jest od warunków pogodowych. Część nawierzchni wyłożona będzie bowiem nawierzchnią poliuretynową, a to wymaga odpowiednich warunków atmosferycznych.

Info: BIK UM

fot. strona internetowa przedszkola

Zobacz również

Policjanci sprawdzają, czy samochody kopcą

Policjanci ruchu drogowego prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „SMOG”. Mają one na celu eliminowanie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.