Strona główna / Lokalne / 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości z Marynarką Wojenną RP

100. Rocznica Odzyskania Niepodległości z Marynarką Wojenną RP

W niedzielę, 11 listopada, w całym kraju świętowana będzie 100. Rocznica Odzyskania Niepodległości.

Na okrętach stacjonujących w Porcie Wojennym w Świnoujściu podniesiona zostanie Wielka Gala Banderowa, a po zachodzie słońca zapalona Gala Świetlna. Marynarze wystawią posterunki honorowe, złożą kwiaty w miejscach pamięci, wezmą udział w nabożeństwach w intencji Ojczyzny oraz wszystkich imprezach towarzyszących zorganizowanych z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczną się już w piątek, 9 listopada. Na zbiórkach stanów osobowych zorganizowanych w jednostkach wojskowych wchodzących w skład 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odczytane zostaną rozkazy okolicznościowe, wręczone wyróżnienia oraz awanse na kolejne stopnie wojskowe. Natomiast w sobotę, 10 listopada, delegacja 8. Batalionu Saperów wraz z pocztem sztandarowym i kompanią honorową wezmą udział w uroczystościach z okazji obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Dziwnowie.

W dniu 11 listopada, przedstawiciele Dowództwa oraz jednostek 8. Flotylli Obrony Wybrzeża, kompania honorowa, asysta honorowa, sztandar świnoujskiej Komendy Portu Wojennego oraz Orkiestra Wojskowa uczestniczyć będą w uroczystych obchodach Narodowego Święta Niepodległości w Świnoujściu. Zaś w Międzyzdrojach obecna będzie delegacja 8.Dywizjonu Przeciwlotniczego wraz z kompanią honorową oraz pocztem sztandarowym jednostki. W Szczecinie, w godzinach 12:00 – 16:00 swój pokład do zwiedzania udostępni Okręt Dowodzenia Siłami Obrony Przeciwminowej ORP „Kontradmirał X. Czernicki”.

Zobacz również

Policjanci odzyskali skradzione rowery. Zatrzymano złodzieja

Dwaj mężczyźni podróżujący skradzionymi rowerami nie przypuszczali, że przejażdżka ulicami miasta zakończy się dla nich …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.