Strona główna / Historia / Jest takie miejsce: ” Światełko Królowej Jasności”

Jest takie miejsce: ” Światełko Królowej Jasności”

Wiedzieliście, że w Świnoujściu jest podziemny korytarz, który ma ponad 100 lat i długość prawie kilometra, a w archiwum jednej ze świnoujskich parafii zachowały się bezcenne dokumenty dotyczące Polonii w naszym mieście? Miasto z wieżyczki starego ratusza też wygląda ciekawie, a nasze fortyfikacje wciąż kryją wiele tajemnic. Jesteście gotowi na odkrywanie naszego pięknego miasta?

Amatorską kamerą i ze światełkiem zmontowanym z kilku żarówek. Bez dubli i z błędami nad którymi będziemy pracować i za które przepraszamy! Dziś publikujemy pierwszy odcinek programu „Jest takie miejsce..”.

Do współpracy przy programie zaprosiliśmy Piotra Piwowarczyka, który po wielu namowach zgodził się odkrywać tajemnice historii (i przyrody), ciekawe miejsca naszego miasta razem z nami.

– Spotkamy się ze świadkami historii. Pokażemy dokumenty, których od dziesięcioleci lub nawet stu lat nikt nie oglądał, a nawet osobliwości przyrody, o których wie niewiele osób – mówi Piotr Piwowarczyk.- Nie zabraknie wizyt w miejscach po prostu ciekawych! Liczymy, że Widzowie i Czytelnicy sami wskażą punkty na mapie miasta do który warto zaglądnąć z kamerą.

Jeżeli pierwszy odcinek Wam się spodoba raz w tygodniu odwiedzimy z kamerą miejsca o których wie niewielu, albo do których na co dzień nie można wejść. Czekamy na Wasze uwagi i propozycje. Miłego oglądania!

Odcinek I : ” Światełko Królowej Jasności”

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

7 komentarzy

  1. Pomysł i wykonanie ok. Popracujcie tylko nad światłem i żadna telewizja nie będzie się tego wstydziła. Dawno brakowało w naszym mieście takiego programu historycznego, bo nasze lokalne tv chyba tego w ogóle nie czują. I napiszcie kiedy kolejny odcinek!

  2. Kiedy kolejny odcinek?

  3. Teraz, to jest obrzydliwa barwa światła.
    Może Osram lub Pila by zechciały produkować żarówki na potrzeby „Królowej Jasności”?

  4. Brawo. 20 lat czekała na taki program.

  5. czekam z niecierpliwością na kolejne odcinki!

  6. przestan pieprzyc ,,tylko pokaz cos ciekawszego

    • Odyseusz. A może Ty sam przestaniesz „pieprzyć” i w tym czasie zrobisz coś ciekawszego do oglądania i dasz szanse by inni tak samo napisali o Twojej pracy. Opowieść o latarni jest wyjątkowo ciekawa i prawie nikt o tej historii nie wiedział nie wyłączając odyseusza. Ja czekam na kolejne odcinki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.