Strona główna / Lokalne / Dom Uzdrowiskowy – zdrowie na receptę też dla polskich pacjentów

Dom Uzdrowiskowy – zdrowie na receptę też dla polskich pacjentów

Ważnym oddziałem znajdującym się w Termach Bałtyckich Ahlbeck jest Dom Uzdrowiskowy, który oferuje szeroki wybór zabiegów fizjoterapeutycznych. Są one przeprowadzane przede wszystkim na zlecenie niemieckiego lekarza bądź w ramach pobytów uzdrowiskowych.

Najbardziej znane zabiegi to klasyczny masaż, terapia manualna, drenaż limfatyczny lub elektroterapia. Gimnastyka medyczna lub terapia oddechowa oferowane są jako zabieg indywidualny lub grupowy. Dzięki temu, że w budynku znajduje się jeszcze studio zdrowia-fitness gimnastyka medyczna jest prowadzona również przy urządzeniach rehabilitacyjnych.

Do Domu Uzdrowiskowego należą jeszcze strefa z wannami oraz basen terapeutyczny. W wymienionym basenie jest prowadzona gimnastyka w wodzie – również jako zabieg indywidualny lub grupowy. Do tego dochodzą różne kursy Aqua Fitness pod okiem terapeuty dla osób z dolegliwościami. W strefie z wannami pacjenci mogą korzystać z kąpieli leczniczych (np. kąpiel solankowa, kąpiel borowinowa) i z masażu podwodnego.

Bardzo ciekawą ofertą jest inhalacja, którą wykonujemy jako inhalację indywidualną poprzez specjalne urządzenia jak i inhalację w pomieszczeniu. Ostatnia z wymienionych jest fajną opcją dla dzieci, które nie lubią siedzieć przy urządzeniu z ustnikiem. W pomieszczeniu mogą siedzieć z rodzicami „we mgle”. Inhalacja odbywa się automatycznie, a ta „mgła” powstaje przez rozpylanie ultradźwiękowe jodosolanki.

Coraz więcej pacjentów w Domu Uzdrowiskowym jest polskojęzyczna. Kierownictwo Term zareagowało na to i już od paru lat przynajmniej jeden polski fizjoterapeuta jest wśród pracowników. Aktualnie Termy szukają jeszcze dwóch terapeutów. Ubieganie się o pracę mieszkańców Świnoujścia jest mile widziane.

Nowości z Term znajdą Państwo na Facebooku: www.facebook.de/OstseeTherme-Usedom

lub na stronie internetowej: www.ostseetherme-usedom.de

 

 

Zobacz również

Jadą w 43-kilometrowa trasę. Możesz do nich dołączyć

Świnoujska Inicjatywa Rowerowa „ŚwIR” propaguje turystykę kolarską oraz aktywny sposób spędzania czasu. W dniu 28.07.2019 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.