Strona główna / Lokalne / Rowerem ze Świnoujścia do Ahlbecku na wieżę widokową
ostseeteherme ahlbeck

Rowerem ze Świnoujścia do Ahlbecku na wieżę widokową

Już od roku Termy Bałtyckie w Ahlbecku współpracują ze świnoujską wypożyczalnią rowerową Baltic Bike. Każdy wypożyczący otrzyma wraz z rowerem bon na wieżę widokową Term. Jest to ciekawy pomysł na wycieczkę rowerową wzdłuż promenady od Świnoujścia do niemieckiego kurortu Ahlbeck. Warto się na tę trasę (ok. 5 km) zdecydować i po drodze zsiąść kilka razy z roweru.

ostseeteherme ahlbeck

Zaczynamy na świnoujskiej promenadzie i kierujemy się na zachód. Ciągnie się ona aż do kąpieliska Bansin. Już po kilku minutach docieramy do polsko-niemieckiej granicy, a następnie przez las do pierwszych willi w Ahlbecku. Tu i ówdzie po drodze widać między drzewami, skwerami i lokalami gastronomicznymi Bałtyk. Po przejechaniu kolejnego kilometra, docieramy do mola będącego niegdyś miejscem powstania jednaj ze scen filmu „Papa ante portas” niemieckiego reżysera i aktora Loriot. To najstarsze w Niemczech molo powstało w 1882 roku, a od 1986 roku widnieje na liście zabytków. Jego długość wynosi 280 metrów.

Dalej droga rowerowa skręca w prawo, żeby zaraz znowu odbić w lewo i po kilkuset metrach po prawej stronie widzimy promenadę dla aktywnych – plac ćwiczeń pod gołym niebem z przyrządami dla osób w każdym wieku. Tablice obrazowo wyjaśniają sposób wykonywania ćwiczeń. Można tu balansować, wzmocnić mięśnie brzucha i pleców, przeskakiwać przez przeszkody bądź po prostu asekurować dzieci na huśtawce – to wszystko jest tu możliwe i dozwolone.

Ponownie wsiadamy na rower i skręcamy w lewo w ulicę Grenzstraβe. Przejeżdżamy przez ulicę Puschkinstraβe i kierujemy się według drogowskazów do Term Bałtyckich (OstseeTherme). Już po chwili zza drzew wyłania się metalowa konstrukcja. Bezpośrednio przy Termach można zapiąć rowery i zejść po schodach w stronę głównego wejścia. Stojąc przed wejściem po prawej stronie widać bramkę wejściową do term. Na platformę widokową na wysokości 20 metrów n.p.m. można wjechać windą. Rozpościera się stąd wspaniały widok na wybrzeże Bałtyku począwszy od mola w Heringsdorfie, aż po wybrzeże klifowe za Międzyzdrojami. Dla chętnych możliwe jest wejście po schodach jeszcze dwa piętra do góry, gdzie widok jest jeszcze lepszy. Po zejściu na dół można skorzystać z oferty małego bistro w Termach.

 

Nowości z Term znajdą Państwo na Facebooku: www.facebook.de/OstseeTherme-Usedom

lub na stronie internetowej: www.ostseetherme-usedom.de

Zobacz również

Piłka koszykowa dziewcząt w ramach liceliady 2022/2023

W środę 1 lutego, w hali sportowej Uznam Arena przy  ulicy Grodzkiej 5 odbyły się …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.