Strona główna / Lokalne / Zdrowie i relaks w Termach Bałtyckich. Jest to możliwe dzięki jodosolance z Heringsdorfu

Zdrowie i relaks w Termach Bałtyckich. Jest to możliwe dzięki jodosolance z Heringsdorfu

Cesarskie Uzdrowiska Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin posiadają jedne z niewielu ujęć solanki w landzie Meklemburgia-Pomorze Przednie. Od 1928 r. czteroprocentowa jodosolanka jest wydobywana z głębokości 408 m. Ujęcie znajduje się w bezpośredniej bliskości mola w Heringsdorfie. Przez podziemną trasę o długości 1,5 km solanka jest transportowana do Term w Ahlbecku. Jest ona uznanym środkiem leczniczym. Każdy gość – zarówno w Świecie Kąpieli & Saun jak i w Domu Uzdrowiskowym oraz w Studiu Zdrowia-Fitness – może się nią delektować i skorzystać z jej leczniczych właściwości.

Termy posiadają pięć basenów wewnętrznych i dwa zewnętrzne. Woda w trzech z nich jest wzbogacona jodosolanką z Heringsdorfu. Goście mogą na przykład popływać w basenie solankowym z wodą o temperaturze 33 stopni lub relaksować na leżakach podwodnych. W Świecie Saun Jodosolanka jest również używana. Kilka razy dziennie odbywa się napar z jodosolanką w saunie 90°. W tym procesie powstające aerozole działają odprężająco.

To samo odnosi się do inhalacji w pomieszczeniu w Domu Uzdrowiskowym. Oprócz tego również tutaj kąpiele solankowe są możliwe. Środek leczniczy jest stosowany przy schorzeniach układu oddechowego, schorzeniach skóry, chorobach narządów ruchu oraz układu krążenia, schorzeniach ginekologicznych, żołądka i jelit, i chorobach wieku dziecięcego. W Domu Uzdrowiskowym znajduje się źródełko jodosolanki do picia. Tu woda lecznicza ma koncentrację soli 1 procent.

Zalety solankowej wody doświadczają pacjenci podczas gimnastyki w wodzie jak i członkowie Studia Zdrowia-Fitness podczas różnych zajęć Aqua-Fitness. Większa siła wyporu podwyższona poprzez zawartość soli sprawia, że niejedne ćwiczenia są łatwiejsze do wykonania.

Nowości z Term znajdą Państwo na Facebooku: www.facebook.de/OstseeTherme-Usedom

lub na stronie internetowej: www.ostseetherme-usedom.de

Zobacz również

Węzeł przesiadkowy jeszcze nie gotowy

Miał być gotowy w zeszłym roku. Wykonawca poprosił o przedłużenie terminu zakończenia budowy węzła przesiadkowego. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.