Strona główna / Lokalne / Ostsee Therme. Na miejsca, gotowi, start!
ostseetherme usedom

Ostsee Therme. Na miejsca, gotowi, start!

Pomimo że listopad jest bardziej spokojnym miesiącem pod względem turystycznym na naszej wyspie, to jednak na Termach w Ahlbecku będzie dużo się działo. Najbliższy czas stoi pod kątem sportowym.

W poniedziałek, 18 listopada, odbędzie się IV Olimpiada Term Bałtyckich. Już po raz czwarty Termy zapraszają czwarte klasy szkoły podstawowej z Heringsdorfu na igrzyska wodne. Uczniowie trzech klas będą się mierzyć ze sobą w różnych zawodach. Na najlepszą klasę czeka puchar. W dużym basenie organizowane jest pływanie sztafetowe. Chodzi o to, żeby jak najszybciej przepłynąć cały basen raz stylem klasycznym, raz stylem grzbietowym. Tu uczniowie pokazują, czego w ubiegłym roku szkolnym uczyli się podczas zajęć pływania, które też odbywają się na Termach. W konkursach w basenie solankowym oraz w basenie do terapii chodzi bardziej o zręczność w wodzie. Tu nie tylko liczy się czas, lecz spokojny styl pływania lub umiejętności w dziedzinie nurkowania.

To nie jest jedyne sportowe wydarzenie na Termach. Tydzień później, to jest 26 listopada, uczniowie trzeciej klasy ze szkoły podstawowej z Wolgastu przyjadą na dwudniowy obóz pływacki. W rozkładzie zajęć znajdują się między innymi ćwiczenia pływackie, nurkowanie, reguły pływania itp. Oczywiście nie będzie brakowało czasu na pluskanie się w wodzie.

Nowości z Term znajdą Państwo na Facebooku: www.facebook.de/OstseeTherme-Usedom lub na stronie internetowej: www.ostseetherme-usedom.de

 

Materiał partnera

Zobacz również

Wiceminister Witkowski dla PAP: polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

Polskie porty na Bałtyku zdały egzamin w kwestii przeładunku dodatkowych ilości węgla, które zostały zamówione …

Jeden komentarz

  1. a co nas to obchodzi co robią Niemcy?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.