Strona główna / Lokalne / Termy w Ahlbecku witają polskich Gości
ostseetherme usedom

Termy w Ahlbecku witają polskich Gości

Nareszcie do Term Bałtyckich w Ahlbecku znów mogą przyjeżdżać polscy Goście. Zakaz wjazdu dla jednodniowych Gości do Mecklemburgii został zniesiony.

– Bardzo się cieszymy na naszych stałych Gości ze Świnoujścia oraz na każdego turystę z sąsiedzkiego kraju. Jest to ważna grupa docelowa dla naszych Term –  informuje Pani Daniela Stridde, dyrektor Term Bałtyckich.

Relaks w basenach i saunach dla całej rodziny niezależnie od pogody i wieku – to właśnie znajdą Goście w Termach Bałtyckich w Ahlbecku. Świat Kąpieli &Saun kusi różnorodną ofertą. Z temperaturami wody wynoszącymi 30-34 stopnie, Termy Bałtyckie zapraszają Gości do rozrywki na basenach. Woda w trzech z sześciu basenów wzbogacona jest jodosolanką z Heringsdorfu.

Solanka o stężeniu 4% wydobywana jest z głębokości 408 metrów w Uzdrowisku Heringsdorf i dostarczana bezpośrednio do Term Bałtyckich podziemnym wodociągiem. W Świecie Saun można pocić się w miłej atmosferze w saunach na zewnątrz oraz wewnątrz budynku. Na koniec orzeźwienie zapewnią zimna kąpiel zanurzeniowa lub polewanie się wiadrem z zimną wodą. Ukoronowaniem wizyty w Termach Bałtyckich jest widok z wieży widokowej. Podczas ładnej pogody rozpościera się wspaniała panorama wybrzeża Bałtyku, a widok sięga od mola w Heringsdorfie aż po wybrzeże klifowe w Międzyzdrojach.

W dobie pandemii należy jednak postępować według wytycznych urzędowych:

  • zachować odstęp 1,5 m,
  • zasłaniać usta i nos (nie podczas pływania), jeśli nie można zachować odstępu
  • myć lub dezynfekować regularnie ręce
  • etykieta higieniczna podczas kichania i kaszlu.

Tylko zdrowi ludzie mogą korzystać z Term i Goście są zobowiązani do zostawiania danych kontaktowych przy kasie, aby można było prześledzić każdy łańcuch zakażeń. W samym Świecie Kąpieli & Saun są również ograniczenia. Atrakcje wodne tworzące aerozol zostają wyłączone. Łaźnie parowe, maszyna wytwarzająca lód oraz studzienka do zanurzania się są niedostępne. W zamian za to każdy Gość otrzyma bezpłatny napój podczas swojego pobytu.

Nowości z Term znajdą Państwo na Facebooku:

www.facebook.de/OstseeTherme-Usedom

lub na stronie internetowej:

www.ostseetherme-usedom.de

Zobacz również

Rola promów w przewozach cargo

Transport towarów drogą morską to jeden z najważniejszych elementów handlu międzynarodowego. Choć przedsiębiorcy mają do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.