Lokalne

Adrian Bednarski po raz czwarty wbiegł najszybciej na latarnię morską

Opublikowano

w dniu

W ramach wielu imprez Światowego Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona została X edycja Biegu Wspinaczkowego na Latarnię Morską w Świnoujściu. Udział wzięło 33 śmiałków z wielu miast Polski.

Najszybciej na szczyt latarni ( taras ) wbiegł, pokonując 311 schodów najwyższej nad Bałtykiem latarni, Adrian Bednarski z Wrocławia – w czasie 1 minuty i 6 sekund. Zwyciężył po raz czwarty z kolei. Na drugiej pozycji uplasował się ( również po raz czwarty z rzędu ) Piotr Lewicki ze Szczecina, a na trzeciej Radosław Więzik z Bielska Białej. Wśród pań najszybszą okazała się Katarzyna Krużberska  ze Szczecina, przed Łucją Kitą ze Świnoujścia i Natalią Domaradzką z Rzeszowa.

Wszyscy uczestnicy otrzymali medale i dyplomy oraz różnorodne upominki i gadżety ufundowane przez Stowarzyszenie Miłośników Latarń Morskich, pod egidą Piotra Piwowarczyka. Każdy zawodnik startował indywidualnie. Obsługę foto sprawował Sebastian Błaż, a zabezpieczenie medyczne Renata Kurowska. Sędziowały: Aneta Kruk i Maria Jolanta, a pomiarów czasu na szczycie latarni dokonywał po raz kolejny Maciej Hoffa z Międzyzdrojów.

Najstarszym uczestnikiem zawodów był Marek Kożmiński  ( 72 lata ), a najmłodszym Kinga Piotrowska ( 5 lat ). Lewiccy i Więzikowie  pobiegli w trzyosobowych zespołach rodzinnych.

Oto pełne zestawienie wyników ( 2 osoby nie ukończyły biegu ) – czas w minutach i sekundach, a w nawiasie wiek zawodnika: