Lokalne

Dzieci z Ukrainy odzyskują radość na świnoujskim basenie. Są potrzebne stroje kąpielowe i ręczniki

Opublikowano

w dniu

Kolejna inicjatywa tym razem bezpośrednio skierowana do dzieci z Ukrainy, które uciekły przed wojną i znalazły schronienie w naszym mieście. Inicjatorzy akcji  mówią, że „pomagać można na wiele sposobów. My chcieliśmy podarować coś, co umiemy robić najlepiej.” – więc podarowali uśmiech i beztroską zabawę podczas zajęć na pływalni Arena Uznam.

– To pierwsze z cyklicznych zajęć nauki pływania… to niewiele na skalę cierpienia tych dzieci – bezbronnych ofiar wojny, ale podarowane chwile normalności, beztroski, radości  wywołały uśmiech na Ich buziach i mamy nadzieję, że zostanie on z nimi na dłużej – mówią instruktorzy pływania.

Inicjatorzy akcji informują, ze koszty basenu, instruktorów, strojów kąpielowych, klapek, ręczników zostały pokryte przez organizatorów lub darowane przez darczyńców, którym są bardzo wdzięczni.

Szczególne podziękowania dla pływalni ArenaUznam – OSiR „Wyspiarz”, Pracowników Szpitala Miejskiego ona Ratowników WOPR Świnoujście.

Jeśli chcesz wesprzeć inicjatywę, podarować uśmiech to w kolejce czekają następne dzieci, którym wspólnie możemy pomóc choć na chwilę oderwać się od tego, co ich spotkało- mówią organizatorzy. „Potrzebujemy stroje kąpielowe, ręczniki, klapki, okularki”. Jeśli chcesz pomóc napisz do koordynatora zajęć na adres info@winkids.pl lub na platformie messenger @winkidsPL – powiedzą czego dokładnie potrzebują.

Najczęściej czytane

Exit mobile version