Lokalne

Korty tenisowe w Świnoujściu dostaną drugie życie!

Opublikowano

w dniu

Zmiana nawierzchni, budowa nowych kortów tenisowych, poprawa infrastruktury gastronomiczno-hotelowej obiektu. Korty tenisowe w Świnoujściu dostaną drugie życie! W najbliższym czasie obiekt zostanie unowocześniony i przystosowany do potrzeb tych, którzy kochają i grają w tenisa, i dla tych dla których tenis jest sposobem na życie. O planach rozbudowy obiektu mówi Główny Specjalista ds. technicznych OSiR w Świnoujściu Ryszard Teterycz.

Różne koleje losu przechodziły świnoujskie korty tenisowe. Różni właściciele wiele problemów i niedociągnięć. Korty niszczały i gdyby nie zdecydowana postawa władz miasta ten piękny obiekt z wielkimi tradycjami uległ by degradacji. Z czasem korty nabrały nowego blasku. Powstała hala tenisowa, częściowo poprawiono nawierzchnię kortów, zmieniono estetykę obiektu. Do Świnoujścia wrócił tenis. Na nasze korty za sprawą Morskiego Turnieju Gwiazd zaczęły zaglądać gwiazdy polskiej estrady i filmu. W ostatnim czasie rozegrano Turniej Tenisowy „Babolata”, w którym zagrało ponad dwieście osób z Polski, Europy i świata. Jednak najważniejsze jest to, że na korty wrócili mieszkańcy Świnoujścia i wczasowicze. W ostatnich trzech miesiącach letnich w Świnoujściu w tenisa zagrało ponad 2000 osób. Oznacza to, że tenis w Świnoujściu znajduje swoje miejsce. Aby sprostać wyzwaniom i możliwościom, które otworzyły się przed obiektem władze miasta zdecydowały na unowocześnienie i rozbudowę kortów.

Andrzej Wiśniewski: W jakim kierunku pójdzie rozbudowa obiektu ?

Ryszard Teterycz: Pierwszym etapem unowocześnienia będzie zmiana nawierzchni kortów już istniejących. Aby pozbyć się odwiecznego problemu mam tu na myśli wodę, która długo pozostaje po obfitym deszczu zbudujemy infrastrukturę odwadniania a nawierzchnia zostanie podniesiona o 50 – 60 cm. Ten zabieg pozwoli na szybkie odwadnianie i odprowadzanie wód deszczowych oraz odcięcie się od wód gruntowych, które utrudniają odwadnianie nawierzchni. Prace modernizacyjne mamy zamiar rozpocząć w roku przyszłym.

A.W. Jaki kolejny etap rozbudowy ?

R.T. Kolejny etap, to budowa nowych kortów, które powstaną w miejscu gdzie miało powstać dodatkowe boisko trawiaste dla piłkarzy Floty Świnoujście. Nowe korty od podstaw powstaną tuż obok boiska do piłki nożnej ze sztuczną nawierzchnią obok Skate Parku, w sąsiedztwie istniejących już kortów.

A.W. Jeżeli mówimy o nowym obiekcie, to z jaką nawierzchnią?

R.T. Analizujemy różne rozwiązania. Jednak myślimy o nawierzchni syntetycznej z podsypką, która stosowana jest na kortach tradycyjnych ziemnych. Mam tu na myśli mączkę ceglaną i takie są najnowsze trendy w budowie kortów ziemnych. Jaką podejmiemy decyzję ? Nie wiem. Analizujemy jeszcze kilka rozwiązań. Chcemy, aby nasz obiekt był nowoczesny i funkcjonalny. Tym bardziej, że nowa nawierzchnia to możliwość organizacji turniejów wyższej rangi, rozbudowa turnieju Babolata, poprawa komfortu i bezpieczeństwa gry dla tych, dla których tenis jest sposobem na życie.

A.W. Co z infrastrukturą gastronomiczno – hotelową?

R.T. Myślimy o remoncie hoteliku przy boisku ze sztuczną nawierzchnią a przyszłości może uda się nam odtworzyć budynek drewniany, taki jaki stał na kortach przed wojną. Tam chcielibyśmy umieścić małą gastronomię. Chcę dodać, że remont hoteliku wiąże się z naszą oferta, która związana jest z organizacją obozów tenisowych w naszym mieście.

Rozmawiał Andrzej Wiśniewski

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version