Lokalne

Pozbądź się stereotypowego myślenia o Polskim Stronnictwie Ludowym

Opublikowano

w dniu

Powszechnie wydaje się, ze Polskie Stronnictwo Ludowe jest partią reprezentującą przede wszystkim interesy polskiej wsi, ale to nie prawda: PSL reprezentuje również interesy Twoje jako obywatela, przedsiębiorcy, ucznia, rodzica.

To dzięki PSL Polacy mają najdłuższy w Europie 52 tygodniowy urlop rodzicielski, w szkołach nie wolno sprzedawać 'śmieciowego jedzenia”, polska wieś otrzyma w latach 2014 – 2020 na modernizację i rozwój rolnictwa 150 mld zł, od nowego roku wszystkie wątpliwości będą rozstrzygane na korzyść podatnika, przywrócono 79 sądów rejonowych, wprowadza się Karty Dużej Rodziny, uchwalono ustawę uniemożliwiającą niekontrolowany wykup ziemi przez cudzoziemców.

To PSL stworzył najtańszy ze wszystkich partii program wyborczy, który ma pomóc Rodzinie, Przedsiębiorcy, Seniorowi. Programy innych partii są droższe nawet o kilkanaście razy – są nierealne do wdrożenia.

My proponujemy m.in.

– żłobek za złotówkę,

– 50 tys. nowych miejsc w żłobkach i 70 tys. nowych miejsc w przedszkolach,

– bezpłatne leki dla Seniorów,

– płaca minimalna 1900 zł

– emerytura po 40 latach pracy (zaawansowany projekt ustawy),

– 0% VAT na artykuły dziecięce,

– zwolnienie z ZUS przez 12 miesięcy dla osób zakładających działalność gospodarczą,

– CIT w całości dla samorządów na lokalne inwestycje i rozwój,

– 1 mld złotych na praktyki zawodowe,

– nowy program opieki zdrowotnej „Telemedycyna na wsi’,

– NIGDY NIE POZWOLIMY SPRYWATYZOWAĆ POLSKICH LASÓW.

Nasze obietnice są najtańsze w realizacji. Obietnice innych kosztują nawet kilkanaście razy więcej.

Uważamy, że dla Naszego Świnoujścia najważniejsze jest:

– przedłużenie S-3 wraz z budową tunelu!!!!

– w każdym przygranicznym powiecie, ze szczególnym uwzględnieniem Świnoujścia utworzyć polsko – niemieckie Centra Usługowo – Doradcze dla pracodawców i pracowników. Pozwoli to z jednej strony ściągnąć do Świnoujścia pracodawców z Niemiec, a z drugiej wspomoże Świnoujścian pracujących po niemieckiej stronie np. w Heringsdorfie, Ahlbecku, w załatwianiu formalności po drugiej stronie granicy (Krankenkasse, Arbeitsamt, itd.). Społeczność świnoujska potrzebuje w tym zakresie fachowej, specjalistycznej informacji, pomocy, potrzebujący są pozostawieni „sami sobie”. Firmy świnoujskie potrzebują informacji na temat możliwości „przerzucenia” swojej działalności za granicę. Brakuje podmiotu , który rzetelnie i kompleksowo wspierałby procesy integracyjne w obszarze transgranicznym – swoistego drogowskazu dla polskich i niemieckich obywateli.

– wszystkim gminom w Polsce, w tym też Świnoujściu, zwiększyć udział w podatku CIT do 100 %. Całość podatku od osób prawnych pozostawić w gminach. Obecnie w gminie pozostaje 6,71%, w powiecie 1,4%, w województwie 14,75%. Łatwo obliczyć, ze 77,14% dochodów jest przekazywane do budżetu państwa. Obecnie Świnoujście ma około 1.100.000 dochodu z tego tytułu, po zmianach byłoby to kilkanaście razy więcej. Jednostki samorządu terytorialnego miałyby większą determinację w przyciąganiu inwestorów, a ci z kolei zasilaliby podatkiem gminne kasy z korzyścią dla lokalnej społeczności. W Świnoujściu można byłoby przeznaczyć te pieniądze na rozwój budownictwa społecznego. Budowa mieszkań tym systemem spowodowałaby, że młodzi, wykształceni ludzie mając szansę na mieszkanie chętniej zostawaliby w Świnoujściu, podejmowali pracę i zakładali rodziny (mając dodatkowo wywalczony przez PSL 52 tygodniowy, płatny urlop rodzicielski).

Materiał sfinansowany ze środków KW Polskie Stronnictwo Ludowe

1 Komentarz

 1. Anonim temu

  24 października 2015 na 14:16

  PSL to już przebydek naszych czasów. Pozdrawiam

 2. Anonim temu

  24 października 2015 na 07:19

  KOrwin, co ty wygaduejsz 🙂 Że ty sam w to wierzysz, hahahaha

 3. swinoujscianka temu

  23 października 2015 na 19:50

  Jestem zmęczona politycznymi obietnicami PO i PiS… Czas postawić na tradycję! Zadbajmy o rozwój rolnictwa, wspierając PSL.

  • Anonim temu

   25 października 2015 na 11:09

   no chyba sobie żartujecie 🙂

 4. majamika temu

  23 października 2015 na 19:13

  Pani Ewo! Będę na Panią głosowała. Jest Pani bardzo wiarygodna i kompetentna. Lista nr 5 PSL jest o.k.

 5. Jacek Jędrzejko(KORWIN) temu

  23 października 2015 na 15:04

  KORWIN ma pomysł ! Powtarzamy to niezmiennie od wielu lat. Jeśli uznamy, że największym problemem Polski, jest brak satysfakcjonujących finansowo miejsc pracy i związany z tym niski poziom dzietności ( 1,3 oznacza zwijanie się społeczeństwa ), to decyzje, stojące przed nowym parlamentem, muszą stanowić lekarstwo na te choroby. Tylko likwidacja podatków dochodowych ( PIT i CIT ) oraz przymusu ubezpieczeń, może ten trend odwrócić, bo choroba o której mowa, to NADMIERNY HARACZ nałożony na pracę. Tak więc pieniądze, jeśli mamy w czyichś kieszeniach zostawiać, to w kieszeniach Polaków, a nie kolegów z samorządów, jak dobrymi fachowcami by nie byli. Bo to pierwsze wyzwoli skok indywidualnej konsumpcji i spowoduje dynamiczny wzrost miejsc pracy, a to drugie doprowadzi jedynie do interwencjonizmu zakończonego upadkami podwykonawców, przy jednoczesnym wzroście podatków.

  • Anonim temu

   25 października 2015 na 11:09

   głupoty pan gada !!!

 6. Jacek Jędrzejko(KORWIN) temu

  23 października 2015 na 14:45

  To jest najbardziej anty rozwojowy program dla Polski o jakim czytałem. Z jednej strony mówi damy, damy,damy, a z drugiej zabiera z budżetu wpływy z CIT. I co dalej. A gdzie wędka, o której mówił Piechociński ? Gdzie pomysł na uwolnienie energii Polaków, która spowoduje podwyższoną konsumpcję nakręcającą wpływy z VAT ? Niestety, ale ten nieodpowiedzialny, marny, wyborczy program, doprowadzi tylko do wzrostu zadłużenia.

 7. Anonim temu

  23 października 2015 na 14:16

  Ani PO ani PSL już nie wierzę. Pomimo jakieś sympatii do pani i innych członków, mieliście swój czas na plan tych realizacji 😉

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version