Lokalne

Studenci AGH pokonali ponad tysiąc drużyn z całego świata. Wśród zwycięzców świnoujścianin

Opublikowano

w dniu

Po raz drugi z rzędu studenci Akademii Górniczo-Hutniczej stanęli na podium w 2. edycji międzynarodowego konkursu UPPP organizowanego przez firmę MOL Group. Tym razem, pokonując ponad tysiąc drużyn z całego świata, zajęli drugie miejsce.

Kinga Borek i Andrzej Rabenda, studenci górnictwa i geologii oraz świnoujścianin Tomasz Małachowski, student inżynierii naftowej i gazowniczej, wszyscy z Wydziału Wiertnictwa, Nafty i Gazu AGH, konkurowali z 1114 drużynami z ponad 50 krajów świata. Na podium, oprócz drużyny z AGH, znalazła się również ekipa z Węgier, zajmując pierwsze miejsce oraz z Turcji – trzecie miejsce. Międzynarodowy konkurs składał się z trzech etapów: 20 dni symulacji, testów wiedzy technicznej oraz finału, który odbył się 9 grudnia 2015 r. w Budapeszcie.

Wyróżnieni studenci to jednocześnie członkowie studenckiego koła naukowego Geowiert, które działa od ponad sześćdziesięciu lat zrzeszając w tej chwili ponad osiemdziesięciu członków przede wszystkim z WWNiG. Drużyna GEOMATRIX z AGH otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 8 tys. euro oraz propozycję współpracy z węgierską firmą.

UPPP to międzynarodowy program firmy MOL Group skierowany do studentów kierunków związanych z przemysłem wydobywczym. W konkursie biorą udział przede wszystkim studenci studiów technicznych w obszarze geologii i inżynierii naftowej. W pierwszej fazie rywalizują ze sobą online, rozwiązując szereg branżowych zadań strategicznych. Program ma na celu pogłębienie ich wiedzy w zakresie przemysłu naftowego i gazowniczego w wielu jego aspektach.

MOL Group to międzynarodowa firma z sektora naftowo-gazowniczego, z siedzibą w Budapeszcie, na Węgrzech. Firma działa od ponad 100 lat i aktualnie jest obecna w ponad 40 krajach, w których zatrudnia 27 tys. pracowników. Poza poszukiwaniem i wydobyciem surowców, MOL Group rozwija również działalność w sektorze węglowodorów, poprzez fabryki w ośmiu krajach i koncesje na poszukiwanie surowców w 14 krajach. Firma zarządza także czterema rafineriami i dwoma zakładami petrochemicznymi na Węgrzech, Słowacji oraz w Chorwacji. Posiada również sieć blisko 2 tys. stacji serwisowych w 11 krajach Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej. MOL jest, obok PKN Orlen, największym przedsiębiorstwem naftowo-gazowniczym w Europie Środkowej.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version