Lokalne

Spacer po atrakcjach zamiast siedzenia przy stole. Otwarte nie tylko kino

Opublikowano

w dniu

Nie zmarnujcie świąt na siedzenie przed telewizorem. Spacerujcie, wybierzcie się z rodziną do kina, czy pogadać z fortowymi kozami. Każda pogoda jest dobra na spacery nad morzem, a święta dają nam wyjątkową możliwość, aby zrobić to całą rodziną.

Pogoda jak wczesną wiosną

Wszystko wskazuje na to, że ostatni tydzień 2015 roku będzie przypominał bardziej wiosnę niż zimę. Synoptycy przewidują, że średnia temperatura w ciągu dnia będzie wynosić około 5 stopni Celsjusza, w nocy około 2. Możliwe są przymrozki, a w ciągu dnia przelotne opady deszczu (szczególnie 26-27 grudnia). Jest szansa na przejściowe przejaśnienia i słoneczko, szczególnie na początku przyszłego tygodnia.

Kozy, podziemia i inne atrakcje…

Warto wykorzystać święta na wizytę w świnoujskich atrakcjach turystycznych. W każdym z obiektów niemal co miesiąc następują jakieś zmiany.

Jak zawsze w święta można liczyć na największe atrakcje naszego miasta – świnoujskie fortyfikacje. Fort Zachodni będzie otwarty pierwszego i drugiego dnia świąt od 10:00 do 16:00. Fort Gerharda 25 grudnia (piątek) od 12:00 do 15:00 , a w sobotę 26 grudnia od 11:00 do 16:00. Specjalnie dla tych, którzy chcą ten obiekt zobaczyć z przewodnikiem 25 i 26 grudnia zorganizowano specjalną grupę, która startuje o godzinie 13:00. Podczas planowania wizyty w forcie warto zarezerwować sobie czas na krótki spacer do falochronu centralnego (starego wschodniego). Od kilku dni na jego początku można podziwiać odrestaurowane płyty fundacyjne, które wmurowano w jego lice w 1820 i 1829 roku.

Otwarte będzie też Podziemne Miasto – 25 i 26, 27 grudnia przewodnik startuje o godzinie 12:30 i 15:00, a od 28 grudnia aż do sylwestra o 12:30.

Zamknięty będzie Fort Anioła (aż do 1 marca 2016 roku), Muzeum Rybołówstwa. Latarnia Morska otwarta będzie od 27 grudnia do Sylwestra od 10.00 do 16.00.

Kinomaniacy górą!

W pierwszy i drugi dzień świąt otwarte będzie też nasze świnoujskie kino. W repertuarze poza kultowymi Gwiezdnymi Wojnami, które ewidentnie zdominują większość sal, drugą częścią Listów do M, na dużym ekranie będzie można zobaczyć film „Fala” (mocne kino katastroficzne). Na ekrany wchodzi też dobre polskie kino- „Córki Dancingu” z Kingą Preis, Magdalena Cielecką i Katarzyna Herman. Nie zabraknie też repertuaru dla dzieci- Dobry Dinozaur i Fistaszki to kino idealne dla całych rodzin.

Spacerujmy!

Zdecydowanie najłatwiejszą i najzdrowszą formą rekreacji po świątecznym obżarstwie jest spacer. Wielu mieszkańców naszego miasta nie docenia tej formy spędzania wolnego czasu, albo na co dzień po prostu nie ma nią czasu. Święta to dobra okazja do spaceru po odrestaurowanym Parku Zdrojowym i nadmorskiej promenadzie. Warto także przejść się szlakiem świnoujskich, kościelnych szopek, albo zwyczajnie po świnoujskiej plaży.

Pamiętajmy, nie warto zrażać się mżawką (która w te święta jest bardzo prawdopodobna) – każda pogoda jest dobra na choćby spacery brzegiem naszego pięknego morza.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version