Lokalne

Tak będzie wyglądać tunel pod Świną. Zobacz wyjątkową animację!

Opublikowano

w dniu

Włoska firma Technital S.p.A. opracowała wstępny projekt tunelu oraz sporządziła dokumentację przetargową. Polska firma Archlogic wykonała natomiast wizualizację tunelu pod Świną. W internecie znaleźliśmy wizualizację inwestycji. Czytelnicy portalu swinoujskie.info mogą ją obejrzeć jako jedni z pierwszych.

Program funkcjonalno-użytkowy to dokument niezbędny do ogłoszenia przetargu na budowę stałego połączenia pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w systemie „zaprojektuj i zbuduj”.

Przetarg nieograniczony na program funkcjonalno-użytkowy dla zadania „Usprawnienie połączenia komunikacyjnego pomiędzy wyspami Uznam i Wolin w Świnoujściu” został ogłoszony na początku lipca 2014 roku. Startowało 10 oferentów z Polski, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch.  W pierwszym rozstrzygnięciu wybrano firmę URS Polska Sp. z o.o.  Od tej decyzji trzy inne firmy startujące w przetargu złożyły cztery odwołania. W drugim rozstrzygnięciu wybrano firmę Technital S.p.A.. Przedstawiona przez nią oferta za wykonanie zadania opiewa na 2 mln 089 tys. złotych brutto. Tym razem dwie firmy złożyły dwa odwołania. Nie chcąc przedłużać procedur, zamawiający uznał je za słuszne. W trzecim i ostatnim rozstrzygnięciu ponownie wybrano firmę Technital S.p.A.

Budowa świnoujskiego tunelu to jedno z kluczowych zadań inwestycyjnych dla rozwoju nie tylko Miasta Świnoujście, ale całego regionu. W wyniku negocjacji Kontraktu Terytorialnego dla Pomorza Zachodniego na lata 2014-2020 znalazła się ona na liście podstawowej projektów i ma ogromną szansę zostać sfinansowana przez administrację rządową ze środków zarządzanych centralnie.

9 Comments

 1. alik temu

  11 maja 2022 na 15:14

  powinny być po 2 pasy w jednym kierunku.
  co to za fuszerka

 2. jacekdom06 temu

  31 października 2018 na 11:46

  A GDZIE MIEJSCE LUB DODATKOWY PAS DLA KARETEK ITP?/ NIE JEST NAPISANE NA JAKĄ GŁĘBOKOŚĆ- WG.DOTYCHCZASOWYCH PROJEKTÓW- BĘDZIE „WPUSZCZONY” KANAŁ POD RZEKĘ, BO PONOĆ „KANAŁ SZCZECIŃSKI” MA BYĆ POGŁĘBIONY DO GŁĘBOKOŚCI OK.12,5M!! NIE WYKLUCZONE, ŻE MOGĄ BYĆ POTRZEBNE POPRAWKI PROJEKTOWE I KOSZTOWE?!

 3. Anonim temu

  30 grudnia 2015 na 10:34

  W tunelu powinny byc zatoczki z dwuch stron dla bezpieczenstwa widzialem tak w norwegi I to sie sprawdza

 4. KUU NA MUNIU temu

  30 grudnia 2015 na 08:27

  Piękny.. tylko jakiś taki mały. Tir z Niemiec tam się zmieści? Przecież jakoś niemce będą musi dojechać do tego super terminalu kontenerowego w Świnoujściu..

 5. Dawid K. temu

  30 grudnia 2015 na 06:34

  W Niemczech nie byliście chyba… Tam jedziesz i nie wiesz nawet, że nad Tobą jest rzeka. J.G. Jak chcesz, nie musisz iść na czołówkę, możesz przecież wybrać inny sposób wypadku, np. walnąć w ścianę. Może od razu niech zrobią z gumy tunel co? Chyba za dużo filmu „Metro”się naoglądałeś. W Świnoujściu jestem na wakacjach co rok, ten tunel jest potrzebny, chyba ze wolisz stać 2 godziny w korku.

 6. ◯∵△◠∋ ∴ temu

  30 grudnia 2015 na 00:26

  Precz z tunelem!!!

 7. ◯∵△◠∋ ∴ temu

  30 grudnia 2015 na 00:26

  weźcie Wy komuchy się lepiej nie łapcie, bo to was przerasta.

 8. J. G. temu

  29 grudnia 2015 na 23:54

  Jak to mozliwe ze dwa pasy ruchu w przeciwnych kierunkach nie sa oddzielone dla bezpieczenstwa ? w RAZIE WYPOADKU BEDZIE MASAKRA !

  • gosc temu

   30 grudnia 2015 na 00:33

   W tunelu są ograniczenia prędkości dużo mniejsze niż na drodze, prawdopodobnie kamery co 100 metrów ponieważ jest na czym zamontować, no i nie jest to pierwsza taka inwestycja na świecie odpowiedni ludzie zadbają o bezpieczeństwo 😉

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version