Lokalne

„Jedynka” na warsztatach na US w ogólnopolskiej akcji „Noc Biologów”

Opublikowano

w dniu

15 stycznia 2016r. uczniowie klas IV – VI, należący do koła przyrodniczego Szkoły Podstawowej nr1w Świnoujściu po raz kolejny uczestniczyli w warsztatach przyrodniczych w ramach ogólnopolskiej akcji „ Noc Biologów”, które odbyły się na Uniwersytecie Szczecińskim na Wydziale Biologii.

Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się w jaki sposób uczą się zwierzęta, co zawierają pokarmy zjadane na co dzień, jak działa mechanizm alergii w organizmie człowieka, jakie grzyby jadalne mają swoich sobowtórów trujących, jakie pasożyty atakują nasze zwierzęta i skąd pochodzą niektóre rośliny uprawiane w Polsce.

Przy okazji dzieci mogły również obejrzeć pokaz żywych roślin owadożernych, niektóre pająki i owady tropikalne.

Warsztaty bardzo się wszystkim podobały. Uczniowie zobaczyli w jaki sposób uczą się studenci i skorzystali z ich pracowni i laboratoriów. Największą atrakcją okazały się zajęcia z mikroskopami, które naprawdę zachwyciły jakością obrazów naszych młodych naukowców. Mamy nadzieję w przyszłości ponownie uczestniczyć w takich warsztatach, bo być może rozwiną one jeszcze większe zainteresowanie i pasję wśród naszych uczniów.

Opiekunami grupy na warsztatach były: p. Lidia Ziontkowska, p. Magdalena Mikiewicz i p. Katarzyna Sajko.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version