Lokalne

Kiedy ruszy długo wyczekiwany remont ulicy Wojska Polskiego?

Opublikowano

w dniu

Remont ulicy Wojska Polskiego będzie realizowany w ramach porozumienia polsko-niemieckiego pod nazwą  „wspólna koncepcja poprawy infrastruktury transportowej na pograniczu polsko – niemieckim” . Aktualnie czekamy na rozpoczęcie naboru wniosków o dofinansowanie inwestycji ze środków unijnych. Wstępnie termin ten wyznaczono na koniec marca 2016 roku.

– Całość inwestycji szacujemy na ponad 13 milionów złotych, z czego 79 % ma pochodzić ze środków unijnych pozyskanych w ramach programu Interreg V a. Posiadamy już projekt budowlany inwestycji. Prace nad projektem wykonawczym miasto rozpocznie po informacji o przyznaniu środków zewnętrznych. Projekt ten  określi  harmonogram prac, a następnie  realizacji samej inwestycji – informuje Robert Karelus z magistratu.

Przebudowana zostanie ulica Wojska Polskiego na odcinku od granicy polsko-niemieckiej do skrzyżowania z ul. 11 Listopada. Wyremontowane zostaną wszystkie skrzyżowania oraz wybudowane zostanie sprawne odwodnienie i oświetlenie pasa drogowego. Zagospodarowany zielenią zostanie także pas drogowy. Wymieniona zostanie nawierzchnia ulicy. Długość odcinka objętego przebudową wyniesie 1568 mb.

– Nowe oblicze zyskają również skrzyżowanie z ulicą Bałtycką oraz miejsce styku ulicy Wojska Polskiego z niemiecką drogą gminną prowadząca w kierunku Ahlbecku. Gmina Heringsdorf pracuje również nad przebudową swojej drogi, czyli odcinka od granicy do pierwszego skrzyżowania w Ahlbeck, koło popularnego sklepu Sky – informuje Robert Karelus z magistratu.

Na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i 11. Listopada planowanych jest  wyznaczenie  dodatkowych  pasów skrętu w lewo.

Przebudowa ulicy Wojska Polskiego jest jedną z najbardziej oczekiwanych, przez mieszkańców i gości miasta, inwestycji. W swych założeniach ma ona łączyć cechy swoistego rodzaju wizytówki Świnoujścia z funkcjonalnością i bezpieczeństwem poruszających się tam kierowców i pieszych.

2 Comments

  1. gosc temu

    20 stycznia 2016 na 09:28

    Najlepiej remont w sezonie letnim zmkna droge i padnie w koncu ten zielony rynek

  2. Jula temu

    20 stycznia 2016 na 00:42

    Ta.. 13 milionów..

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version