Lokalne

Harcerze czytali dzieciom książki

Opublikowano

w dniu

Harcerze z III Szczepu Harcerskiego „Słowianie” ZHR im. Zawiszy Czarnego spotkali się z przedszkolakami z Przedszkola Miejskiego nr 3 „Pod Żaglami” aby się wspólnie pobawić i poczytać bajki.

Utwory, jakie zostały czytane to fragmenty „Patyków i patyczków” ks. Jana Twardowskiego, oraz „Trzy świnki” braci Grimm. Dzieci słuchały uważnie i żywo reagowały, szczególnie podczas opowieści o wesołych świnkach. Na koniec zadawały pytania, niekoniecznie związane z bajkami, ale i na to harcerze byli przygotowani.

Harcerze zapraszają na swoje zbiórki. Zuchy i zuchenki (klasy 0-3 podstawówki) – harcówka, Szkoła Podstawowa nr 1, sobota 10.00. Harcerze i harcerki (klasy 4-6 podstawówki) – harcówka, Szkoła Podstawowa nr 1, sobota 11.30. Wędrownicy i wędrowniczki (klasy 1-3 gimnazjum i wyżej) – harcówka, Gimnazjum Publiczne nr 1, piątek 18.30

Przy okazji strażacy proszą o rozejrzenie się we własnym rodzinnym domu za pamiątkami związanymi ze świnoujskim harcerstwem. Bardzo liczą na relacje słowne, notatki, pamiętniki, zdjęcia, które mogą znajdować się w domach, jako pamiątki własne lub po babciach, dziadkach, ciociach, wujkach, a dotyczą szkoły nr 1 i harcerstwa tam działającego. Tel. kontaktowy: sekretariat szkoły: 91 321 40 19, 698 038 881, e-mail: sp1.swinoujscie@gmail.com.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version