Lokalne

Jutro zamknięta ulica Karsiborska. Niemieccy filmowcy na wyspie Uznam

Opublikowano

w dniu

Na wyspie Uznam trwają prace nad realizacją IV odcinka serialu kryminalnego, „Der Usedom Krimi”. Film jest realizowany na zlecenie pierwszego programu niemieckiej telewizji Das Erste. Tym razem bez polskich aktorów, ale za to z grupą polskich kaskaderów. Jutro, wtorek 12 kwietnia 2016 r., w godzinach 8.00 – 13.00, na potrzeby filmu zamknięta dla ruchu samochodowego będzie ulica Karsiborska. Od strony ulicy Grunwaldzkiej będzie możliwy dojazd do głównej bramy cmentarza.

To już kolejny odcinek serialu kręcony na wyspie Uznam, także w Świnoujściu. W poprzednich grali znani polscy aktorzy: Magdalena Boczarska, Olga Kalicka, Marcin Dorociński i Igor Kujawski oraz aktorzy – epizodyści i statyści ze Szczecina i okolic.

Osią całego serialu są losy matki i córki: byłej prokurator, dyplomowanej prawniczki Karin Lossow (Katrin Sass) oraz  jej córki, komisarz policji, 37-letniej Julii Thiel (Lisa Maria Potthoff). W każdym odcinku pojawia się inna zagadka kryminalna, w którą zamieszani są mieszkańcy wyspy zarówno po polskiej jak i po niemieckiej stronie.

Czwarty odcinek to historia młodego, zbuntowanego chłopaka, Jäckiego, którego rodzice zginęli 10 lat temu w wypadku na jachcie. Czy aby na pewno był to wypadek? Wszelkie tropy prowadzą do byłego biznesmena, Elmara, któremu nagle w tajemniczych okolicznościach ktoś podpala starą łódź. Sytuacja jest poważna, ponieważ na łodzi podczas podpalenia nocuje bezdomna kobieta…

Reżyserem odcinka jest Andreas Herzog, film produkuje Razor Filmproduktion z Berlina, a zdjęcia po polskiej stronie koordynuje Film Art Production z Krakowa. W filmie

Na potrzeby realizacji IV odcinka będzie wstrzymany tymczasowo ruch na ulicy Karsiborskiej vis a vis cmentarza w dniu 12 kwietnia 2016 r. Przejazd tylko dla autobusów komunikacji miejskiej oraz dojazd do posesji. Prosimy o przestrzeganie oznakowania.

BIK UM Świnoujście

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version