Lokalne

Taekwondo: Zawodnicy wrócili z medalami

Opublikowano

w dniu

W czasie ostatniego miesiąca zawodnicy ULKSW Pomorze Świnoujście odbyli cały cykl zawodów w taekwondo olimpijskim, który zakończy się w
najbliższą sobotę międzynarodowym turniejem Pomerania Open w Świnoujściu/ Ahlbeck.Ten istny maraton rozpoczął się w Belinie 6 maja, gdzie odbył się Internationale Berlin Open, który zgromadził 1200 zawodników z całego
świata.

W tym turnieju wzięło udział 6-cioro naszych wychowanków. Piątka odpadła podczas walk eliminacyjnych, ale świetnie spisał się Mariusz Kamiński,
który wygrał wszystkie walki, pokonując kolejno Czecha, Rosjanina oraz Niemca i zdobył złoty medal w kategorii cadet do 57 kg.

Tydzień później w Giżycku odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży. Udział w niej wzięło sześcioro zawodników ze Świnoujścia. Tym razem
najlepiej spisał się Adam Kołdon, który sensacyjnie wygrał 3 walki ulegając dopiero w finale zawodnikowi z Legionowa, nabawiając się przy
tym poważnej kontuzji łokcia. Adam zdobył srebrny medal i tytuł Wicemistrza Polski Juniorów Młodszych w kategorii do 61 kg. Mariusz Kamiński miał również udany występ. Zaliczył 3 wygrane walki jednak wystarczyło to tylko na 3 miejsce. W półfinale uległ zawodnikowi
z Warszawy.

Dwa tygodnie później (ostatni weekend maja) do Swarzędza pojechali nasi juniorzy i młodzieżowcy (U-21) -najliczniej reprezentowana grupa
wiekowa. W Młodzieżowych Mistrzostwach Polski wzięło udział 12 naszych zawodników, a wśród juniorów walczyła piątka. Najlepiej wśród juniorów
wypadła Victoria Trzybińska, która wygrała zdecydowanie kategorię do 68 kg., zdobywając tytuł Mistrzyni Polski, a najbliżej medalu byli
Radosław Rauch i Cecylia Somska.

Młodzieżowcy przywieźli nam trzy medale: Patrycja Pietrzakowska -srebro, a Miłka Ryżczak i Natasza Orłow -brąz. Jesienią odbędą się
jeszcze dwie imprezy rangi mistrzowskiej : Mistrzostwa Polski Seniorów oraz Polish Open – Międzynarodowe Mistrzostwa Polski.