Mistrzostwo jesieni faktem. Wicher Brojce – Flota 0-3 (0-1)

Pierwsza runda za nami. Jak było do przewidzenia Flota ukończyła ją na pierwszym miejscu z przewagą pozwalającą uniknąć stresu. Na koniec pierwszej rundy przyszło jechać do Brojc, na mecz z jednym z najgroźniejszych konkurentów. Niebiesko-biali wygrali 3-0. Jeśli wczoraj pisano, że Legia zmiażdżyła Jagiellonię, bo wygrała z nią 4-1, to znaczy że Flota zmiażdżyła dwunastu swoich przeciwników, czyli dokładnie 80 procent. Ciekawe swoją drogą, jak dziennikarze by określili wygraną Legii w wymiarze 26-0?
Także i Wicher przegrał różnicą trzech bramek. Chwała gospodarzom za bardzo dobrą organizację meczu, za ambicję i podjęcie walki. Nie zamurowali się, konstruowali akcje, stworzyli kilka sytuacji podbramkowych. Raz nawet piłka otarła się o poprzeczkę. Ale wygrało doświadczenie. Wiekowi zawodnicy Floty udowodnili dziś, że nie przypadkiem grali w przeszłości w I lidze, a nawet ekstraklasie i to oni ten mecz rozstrzygnęli. Dwaj z nich strzelili wszystkie bramki, z kolei Rygielski królował na przedpolu i zbierał wszystko, co było w pobliżu.
W 29 minucie Trafalski wyłuskał piłkę n swojej połowie i podał do Stanszewskiego, który w sytuacji sam na sam nie dał szans Michalakowi. W 64, po wrzucie z autu Welki, Mosiądz podał do Staniszewskiego, ten cofnał piętą do Skwary, który chytrym strzałem z 20 metrów pod poprzeczkę podwyższył na 2-0. Trzeciego gola zdobył ponownie Staniszewski, wykorzystując błąd przyjęcia piłki przez Luneko, po zagraniu Skwary. Gospodarze najlepszą okazję mieli w 31 minucie, kiedy po strzale P. Szustka (przy stanie 0-1) z wolnego, piłka musnęła poprzeczkę.
Zwycięstwo Floty może nawet trochę wyższe niż to optycznie wyglądało, ale na pewno zasłużone i ilustrujące ogólną wyższość naszego zespołu. Były jednak i inne okazje, a najlepszą miał w 22 minucie Rygielski, gdy po rzucie wolnym wykonanym przez Bursę trafił w obrońcę Wichra.

Źródło: Waldemar Mroczek, MKS Flota