Lokalne

Instruktorski Dzień Zaduszny w Świnoujściu

Opublikowano

w dniu

Dnia 26 listopada b.r.  instruktorzy z naszego hufca spotkali się w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Świnoujściu, aby porozmawiać na tematy ważne i ważniejsze dotyczące Hufca ZHP Ziemi Wolińskiej. Komendant hufca pwd. Daniel Siwiec powitał wszystkich uczestników spotkania i po przedstawieniu programu spotkania przekazał głos dh. Markowi Niewiarowskiemu. Harcmistrz Marek Niewiarowski podczas swojej prelekcji poruszył kwestie analizy stanu hufca, strategii ZHP obowiązującej do roku 2017 oraz planu operacyjnego.

Po wysłuchaniu przedstawionych prezentacji przez grono instruktorskie, wyszła dyskusja, której wynikiem będzie zwołanie spotkania instruktorskiego po nowym roku. Wstępny termin spotkania wyznaczony został na 4 lutego 2017r. Ustalono, że za logistyczną organizację spotkanie będzie odpowiadał phm. Andrzej Boroznow, a merytoryczna część  przypadła hm. Markowi Niewiarowskiemu i phm. Agnieszce Smolińskiej-Gałdzie.

W przerwie w dyskusji komendant hufca poprosił o powstanie i chwilę uwagi. Druh komendant odczytał rozkaz, w którym ogłosił „zmianę warty”, a mianowicie fakt, że druhna HO Matylda Czuchry przekazuje obowiązki drużynowego 44 GZ i granatowy sznur  druhowi ćw. Fabianowi Makiełkowskiemu.

Po tej uroczystej chwili, wszyscy powrócili do dalszej dyskusji. Tym razem kolejnym tematem była Harcerska Akcja Letnia 2017. Druh hm. Marek Niewiarowski zaprezentował instruktorom inicjatywę organizowania wspólnego obozu w Szklarskiej Porębie. Po podaniu informacji, ustalono datę, że do 3 grudnia drużynowi zobowiązują się o podanie odpowiedzi druhowi Markowi, co do wzięcia udziału w wakacyjnym przedsięwzięciu.

Następnie pwd. Michał Dubina przybliżył wszystkim kwestie związane z Systemem Ewidencji Elektronicznej ZHP, czyli dostępem do niego i ochroną danych osobowych. Z racji tego, że wymaga to bardziej szczegółowego omówienia i przeszkolenia szefów hufcowych jednostek, komendant postanowił, że na planowanym lutowym spotkaniu, będzie poświęcony osobny panel zajęć.

Kolejno druh Komendant zapoznał nas z systemem satysfakcjonowania w ZHP oraz mówił o tym, jak ważne jest odpowiednie motywowanie.  Podzielił instruktorów na kilkuosobowe zespoły i rozdysponował zadania. Każda grupa miała za zadanie dokonać analizy działania naszego hufca w ciągu ostatniego roku pod kątem m.in. organizacji, programu itp. Trzeba było  wypisać wady i zalety w danej dziedzinie, a także zrobić burzę mózgów, po której wynikiem miały być pomysły na poprawić funkcjonowanie Hufca ZHP Ziemi Wolińskiej. Po prezentacjach grup, przyjechał do nas pyszny obiad.

Następnie rozpoczęliśmy przygotowania do Instruktorskiego Dnia Zadusznego.

Około godziny 16.00 zaczęli schodzić się pierwsi zaproszeni goście.

Za część artystyczną Instruktorskiego Dnia Zadusznego odpowiadał phm. Andrzej Boroznow, który pokazał swą artystyczną duszę, grając na gitarze, śpiewając i recytując wiersze swego pióra.

Po występie komendant hufca podziękował wszystkim za obecność, dyrektorowi szkoły Piotrowi Adamczykowi za udostępnienie szkoły oraz komendzie hufca za pomoc w organizacji spotkania.

Na koniec poprosił wszystkich o powstanie i odczytał po raz drugi rozkaz, w który wyczytał, że druhowi Sebastianowi Skrzypkowi została zamknięta próba instruktorska na stopień Przewodnika. Po odczytaniu rozkazu pwd. Daniel Siwiec odebrał Zobowiązanie Instruktorskie od druha Sebastiana. Na pożegnanie sobotniego spotkania, w dobrych humorach, został zawiązany braterski krąg i wszyscy rozeszli się do domów.

pwd. Patrycja Zawisza HO

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version