Lokalne

Najwyższa choinka w mieście już stoi w centrum

Opublikowano

w dniu

11-metrowa choinka stanęła w czwartek na Placu Wolności. Zabłyśnie na niej ponad 6,5 tysiąca ledowych światełek, 40 świecących gwiazd. Na choince znajdzie się również około 700 bombek. Oprócz tego na placu właśnie montowana jest świetlna fontanna.

– Głównym centrum świątecznej iluminacji miasta będzie plac Wolności – mówi Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

Oprócz tego przyozdobione zostały główne ulice  miasta: Konstytucji 3 Maja, Grunwaldzka, deptaki Bohaterów Września i Monte Cassino, plac Słowiański, plac Wolności, Piłsudskiego, Wojska Polskiego, Żeromskiego i nowa promenada, Wybrzeże Władysława IV, Siemiradzkiego, Piastowska, Bema, Chrobrego, koło kościoła pw. Chrystusa Króla, Armii Krajowej, skwer im dh Olgi i dh Andrzeja Małkowskich oraz w Karsiborze, Ognicy na Warszowie.

– Wykorzystane do tego zostaną ozdoby z poprzednich lat, jak chociażby podświetlane życzenia i świąteczne elementy, wiszące kurtyny świetlne i łańcuchy – dodaje Robert Karelus.

Od 6 grudnia na Placu Wolności rozpocznie się sezon świąteczny. Stanie się to za sprawą przygotowanych na ten dzień atrakcji dla najmłodszych, kolorowego pociąg na szynach, z którego dzieci będą mogły nieodpłatnie korzystać oraz Skrzatów i Mikołaja, którzy w ramach Mikobajek zabiorą najmłodszych widzów w świat zabawy. Ten interaktywny program z piosenkami z pewnością urozmaici czas oczekiwania na prezenty. Tego dnia również Kolejka Cyrus Tour, prowadzona przez Mikołaja, będzie woziła nieodpłatnie dzieci. Kolejka będzie kursowała także 10 i 17 grudnia br. Mikołaj nie zapomina również o dorosłych odbędzie się przygotowany specjalnie na tę okazję koncert zespołu wokalnego „Chwaty”.
Jarmark Bożonarodzeniowy, który ruszy 17 grudnia na Placu Wolności, z pewnością będzie punktem obowiązkowym podczas rodzinnych spacerów a także miejscem spotkań ze znajomymi.

1 Komentarz

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ㄓ 〄 temu

    2 grudnia 2016 na 06:26

    A Hansa?

  2. weekend temu

    1 grudnia 2016 na 16:13

    A deptak na Słowackiego???????

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version