Lokalne

ORP „Kontradmirał X. Czernicki” wypłynie na Morze Śródziemne

Opublikowano

w dniu

Zbliża się dzień rozpoczęcia misji okrętu ORP Kontradmirał X. Czernicki w ramach funkcjonowania w Stałym Zespole Sił Obrony Przeciwminowej NATO.

„Czernicki” wraz z zaokrętowanym na jego pokładzie sztabem Zespołu przejdzie na Morze Śródziemne, gdzie będzie działał przez najbliższe pół roku. W domu zostaną rodziny marynarzy. Dlatego też w sobotę, 17 grudnia na pokładzie okrętów gościli oni swoich najbliższych.

Rodziny miały możliwość zobaczyć jak na co dzień będzie wyglądała służba załogi przez najbliższe miesiące. Z gośćmi spotkał się dowódca 8 Flotylli Obrony Wybrzeża komandor Krzysztof Zdonek, który zapewnił rodziny marynarzy, że tutaj w kraju, jeżeli zajdzie taka potrzeba, będzie czekała na nich pomoc. Specjalnie powołany na czas misji „Czernickiego” zespół do spraw pomocy rodzinie będzie dostępny dla każdego potrzebującego. Z kolei przyszły dowódca Zespołu kmdr por. Aleksander Urbanowicz przedstawił jakie zadania stoją przed sztabem i załogą podczas prowadzenia działań na Morzu Śródziemnym i Czarnym. Jak podkreślił „Czułem się zobowiązany, aby przekazać rodzinom czym będą zajmowali się moi podwładni przez najbliższe pół roku. Naturalnym jest, że każdy martwi się o najbliższe osoby i mam nadzieję, że po spotkaniu choć trochę ta troska jest mniejsza”. Kmdr Urbanowicz zapewnił, że zrobi wszystko, by wszyscy bezpiecznie powrócili z misji, w pełni usatysfakcjonowani i bogatsi o nowe doświadczenia.

Źródło: 8 FOW

 

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version