Lokalne

Potrzebował akumulatora, więc włamał się do innego samochodu

Opublikowano

w dniu

Przyczyny i sposób postępowania sprawców przestępstw zaskakują niejednokrotnie nawet doświadczonych policjantów. Tym razem mundurowi ze Świnoujścia zatrzymali mężczyznę, który włamał się do samochodu i ukradł akumulator. 21-latek potrzebował uzupełnić braki w swoim pojeździe. Grozi mu od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Dwa dni temu do świnoujskiej komendy zgłosiła się właścicielka samochodu osobowego marki Ford, która poinformowała o wybiciu w nim poprzedniej nocy szyby. Policjanci, którzy udali się na miejsce zdarzenia, przeprowadzając dokładne oględziny ustalili, że w pojeździe brakuje akumulatora.

W ramach podjętych w tej sprawie czynności stróże prawa dotarli do świadka, który zauważył w nocy odjeżdżający samochód, zapamiętując markę i początek numeru rejestracyjnego. Jeszcze tego samego dnia policjanci odnaleźli na terenie miasta odpowiadający opisowi samochód. Z dotarciem do właściciela, a zarazem sprawcy nie było już większego kłopotu.

Zatrzymany wczoraj 21-letni mieszkaniec Świnoujścia usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, do którego się przyznał. Podczas przesłuchania mężczyzna tłumaczył, że swój samochód zamierzał sprzedać, jednak brakowało w nim akumulatora. Aby uzupełnić braki, postanowił włamać się do innego samochodu i ukraść potrzebne mu urządzenie. Podczas przeszukania należącego do mężczyzny pojazdu policjanci znaleźli w nim zainstalowany już akumulator, który zabezpieczyli i wkrótce przekażą poszkodowanej.

Plany 21-latka dotyczące sprzedaży pojazdu razem z kradzionym akumulatorem nie powiodły się, a zakończą się sprawą w sądzie i wyrokiem. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. sztab. Beata Olszewska

 

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. sztab. Beata Olszewska

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version