Lokalne

Mamo, nudzi mi się! Co miasto przygotowało na zimowe ferie?

Opublikowano

w dniu

Od 13 lutego rozpoczynają się w Świnoujściu ferie zimowe. Miasto jak co roku przygotowało plan z zajęciami dla dzieci i młodzieży. Udział w większości akcji jest bezpłatny, na inne obowiązują wcześniejsze zapisy. Jeśli nie chcesz, aby Twoje dziecko spędzało 14 dni przed telewizorem, albo grając w gry komputerowe, warto zapoznać się z ofertą.

Podobnie jak w latach ubiegłych, korzystanie z lodowiska w Heringsdorfie dla uczących się dzieci i młodzieży ze Świnoujścia będzie bezpłatne. Transport jednak należy zorganizować we własnym zakresie.

Osobny program przygotował Miejski Dom Kultury wraz z filiami w poszczególnymi dzielnicach. Wśród najciekawszych akcji są warsztaty plastyczne, warsztaty wokalne, nauka gry na gitarze dla początkujących i warsztaty baloniarskie. Wśród atrakcji będzie także kilka wycieczek, m.in do Muzeum Dialogu Przełomy w Szczecinie, filharmonii, Teatru Lalek Pleciuga, Świata Truskawek w Koserow, Muzeum Wolińskiego Parku Narodowego, czy kina.

Także Ośrodek Sportu i Rekreacji Wyspiarz zaplanował coś dla najmłodszych. Codziennie w hali sportowej przy ul. Piłsudskiego będą organizowane otwarte zajęcia sportowe. W hali sportowej na Warszowie w poniedziałki i czwartki w godz. od 16 do 18. Oprócz tego zaplanowano turnieje koszykówki i piłki nożnej. Na hali tenisowej z kolei, przez 2 godziny dziennie, będą organizowane zabawy tenisowe dla dzieci w wieku od 8 do 13 lat.

Bezpłatne zajęcia sportowe przygotuje także Świnoujski Klub Karate Kyokushin.

Najciekawiej zapowiadają się zajęcia na miejskiej pływalni. Od poniedziałku do piątku dzieci i młodzież wejdą w promocyjnej cenie 3,6 zł za godzinę, a każdego dnia w godz. 11.00 – 14.00 zaplanowano zabawy w grupach z piłką wodną, nurkowaniem i wyścigami.

Miejska Biblioteka Publiczna także przygotowała program dla dzieci. Zaplanowano zajęcia plastyczne i warsztaty pisarskie dla dzieci.

Muzeum Rybołówstwa Morskiego też uatrakcyjni dzieciom ferie zimowe. Dla grup zorganizowanych wstęp i lekcja muzealna będą bezpłatne.

Kliknij tu, aby zapoznać się z pełnym programem ferii zimowych w Świnoujściu

1 Komentarz

 1. leśniu temu

  1 lutego 2017 na 15:17

  maSAKRA

 2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄 temu

  1 lutego 2017 na 12:22

  Ale kupa.
  Współczuję tym dzieciom.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Najczęściej czytane

Exit mobile version